Oficjalne otwarcie lodowiska w Przasnyszu już w niedzielę!

W mikołajkową niedzielę, 6 grudnia nastąpi oficjalne otwarcie przasnyskiego lodowiska. Jak zapowiadają władze powiatu, mieszkańcy wkrótce będą mogli korzystać z jego dobrodziejstw.

 

Obiekt będzie miał powierzchnię użytkową wynoszącą około 2.000 m2 i kubaturę ponad 14.000 m3, łukową konstrukcję dachu, o łagodnej fali zadaszenia z doświetleniem oknami na dłuższych bokach hali i na ścianach szczytowych.

W głównej części hali zlokalizowana zostanie płyta sztucznego lodowiska o wymiarach 25×40 m, do której prowadzić będą 4 osobne wejścia. Na terenie obiektu będą mogły odbywać się nie tylko imprezy sportowe, ale także koncerty, występy, uroczystości i inne wydarzenia kulturalne.

W części zachodniej budynku znajdować się będą: zaplecze z szatniami dla zawodników (pomieszczenia klubowe), scena wewnętrzna (częściowo rozkładana), zaplecze z szatniami i sanitariatami dla artystów oraz pomieszczenia zaplecza sceny.

Przy wschodniej ścianie podłużnej hali zaprojektowano monolityczne trybuny stanowiące obudowę, znajdujących się pod nimi, magazynowych pomieszczeń technicznych. Dwustuosobowe trybuny będą miały powierzchnię 256 m2. Obiekt będzie się składał z holu wejściowego z kasami, szatni z wypożyczalnią łyżew oraz zapleczem technicznym i magazynowym.

Przyjęto założenie, że w hali, w trakcie imprez masowych, na płycie zmieści się około 1178  osób plus 452 na trybunach (192 osoby na miejscach siedzących + 260 osób na koronie trybun). Halę będzie można opuścić 5 osobnymi wyjściami, a z lodowiska jednocześnie  będzie mogło korzystać 60 osób.

Z harmonogramu rzeczowo – finansowego wykonawcy wynika, że budowa hali sportowej z płytą lodowiska przy ZSP będzie kosztowała 12 mln 778 tys. 637 zł brutto. Planowany termin oddania hali do użytku opiewał na sierpień 2020 r.

W ramach inwestycji miał być ponadto wykonany za kwotę 1 mln 516 tys. 223 zł brutto remont budynku internatu, który ma potrwać do końca maja 2021 r.

Całkowita wartość projektu to 17 mln zł. Środki finansowe pochodzą z pozyskanej przez poprzednie władze starostwa dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz ze sprzedaży działek na strefie gospodarczej w Chorzelach.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Starosta już zapewne pastuje lakierki. Ile osób będzie przecinało wstęgę? Zapewne pani poseł z Połocka plus Jan Maria Jackowski. Do tego proboszcz, wójt, szef Sanepidu… Żenada się szykuje jak zawsze.

Kolo
Kolo
2 lat temu

Tobie baranku nigdy nic się nie podoba co robi obecna władza. Przypuszczam że nie masz korzenie w poprzednim systemie.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Kolo

Czasami mi się podoba.
Aha, jedna uwaga. Ta nieszczęsna ślizgawka to dzieło poprzedników. Obecny włodarz sobie to z pompą otworzy i wrzuci focie na Fejsbuka.

Adpi
Adpi
2 lat temu

Moim zdaniem inwestycja dla kilkudziesięciu osób którzy przeforsowali ten projekt dla swoich potrzeb.budowa basenu byłaby bardziej potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców Przasnysza i okolic.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Adpi

No byłaby. Ale wyszło tak, że basen jest w mieście dwutysięcznym (jeśli się pomyliłem o kilkaset osób, to sorki Chorzele). A my mamy ślizgawkę… Tylko większość mieszkańców nie wie, na h*j nam ta ślizgawka.

Emilia
Emilia
2 lat temu

To się nauczy.

przasnyszanin
przasnyszanin
2 lat temu

popływaj w wannie ,albo w Chorzelach,Ciechanowie.Ślizgawki nie ma takiej w okolicy i na pewno będzie miała wzięcie przy takich temperaturach

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  przasnyszanin

Widzisz, ale ja mam możliwość wpakować tyłek w samochód i jechać do Ciechanowa. Choć to też czas i pieniądze. Jednak dla wielu osób to już jest spory problem.