Odpowiedzą za usiłowanie rozboju

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, podejrzanym o usiłowanie rozboju. Jeden z mężczyzn przedmiotem przypominającym broń zastraszył pracownicę sklepu i chciał ukraść pieniądze. Drugi udostępnił mu atrapę broni i namawiał do przestępstwa. Prokurator wobec mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Do zdarzenia doszło w środę ( 15.02.2017r.) około godziny 03:30 w sklepie monopolowym przy ulicy Ciechanowskiej w Przasnyszu. Mężczyzna ubrany w zimową kurtkę, czapkę i kaptur na głowie,  przez  okienko sklepowe  krzyczał do ekspedientki „ to jest napad”,    żądał wydania pieniędzy i groził jej atrapą broni. Kobieta włączyła system  antynapadowy i natychmiast   na miejsce zdarzenia przybyli  pracownicy ochrony, którzy zatrzymali mężczyznę i przekazali  policjantom.

Sprawcą okazał się 32 letni mieszkaniec  powiatu przasnyskiego, który  został zatrzymany w policyjnym areszcie.  W wyniku podjętych działań  policjanci ustalili, że 32 latek zaplanował napad na sklep monopolowy  wspólnie z kolegą  32 letnim mieszkańcem Przasnysza, który  dał mu atrapę broni i namówił   do przestępstwa.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty   usiłowania rozboju i pomocnictwa. Prokurator wobec mężczyzn  zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Za usiłowanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności do lat 12

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments