Od maja za przegląd samochodu zapłacisz nawet o 25 % więcej !!!

Jeszcze nie zapomnieliśmy listopadowych zmian w zasadach dotyczących przeglądów technicznych, a już rząd szykuje nam podwyżkę.

Aktualnie za przegląd techniczny samochodu większość kierowców płaci 99 zł – 98 zł kosztuje sam przegląd, a do tego musimy dorzucić jeszcze złotówkę w ramach opłaty ewidencyjnej. W tej cenie zamyka się badanie czystości spalin, test hamulców, test zawieszenia, sprawnego działania klaksonu, czy poprawności ustawienia świateł drogowych i mijania. Jeśli na badanie trafi mniej sprawne auto, w którym na miejscu można dokonać drobnych napraw czy wymiany przepalonej żarówki oświetlającej tablicę rejestracyjną, zapłaci się oczywiście więcej. Zgodnie z nowymi przepisami już od maja 2018 r. kierowcy muszą przygotować się na podwyżkę opłat. Nowe opłaty to:

  • 126 zł za samochód osobowy
  • 176 zł za samochód osobowy z instalacją LPG
  •  75 zł za motocykl lub motorower

Wzrastają też opłaty za przegląd po terminie. Za jazdę samochodem bez ważnego przeglądu technicznego grozi nam mandat w wysokości 500 zł. Jeżeli spóźnimy się z wykonaniem przeglądu o ponad 30 dni, to również musimy się liczyć z wyższą opłatą, niż dotychczas. To dwukrotność standardowej stawki, czyli od maja wyniesie 252 zł.

red.


 

Źródło moto.pl motofakty.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments