O jakości powietrza w Przasnyszu poinformuje tablica LED – Miasto otrzymało dofinansowanie

W ramach tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu w subregionie ciechanowskim i powiecie przasnyskim dofinansowanie otrzyma 25 projektów. Jeden z nich złożony był przez samorząd miasta Przasnysz.

 

Rozbudowa systemu monitoringu jakości powietrza poprzez zakup 3 szt. sensorów pomiarowych jakości powietrza, tablicy LED informującej mieszkańców o aktualnych stężeniach pyłów zawieszonych oraz przeprowadzenie konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych – to przedsięwzięcia, na które miasto Przasnysz otrzymało dofinansowanie w wysokości  9 135 zł. Szacunkowy całkowity koszt realizacji zadania wynosi ok. 19,7 tys. zł.

 

– Planowane do zakupienia sensory powietrza będą w czasie rzeczywistym dokonywały pomiarów stężenia pyłów zawieszonych: PM1, PM2.5, PM10, a także tlenki azotu i siarki, temperaturę, wilgotność, ciśnienie oraz siłę i kierunek wiatru. Wszystkie te dane będą na bieżąco widoczne na w pełni zintegrowanej z sensorami, tablicy LED, która zamontowana zostanie na ścianie budynku należącego do Miasta Przasnysz – informuje wiceburmistrz Łukasz Machałowski.

 

ren

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
24 dni temu

To zamontujcie przy piekarni Klementynka to czujniki oszaleją tu kopci sie codziennie

Moje imię 44
Moje imię 44
24 dni temu
odpowiada  Ola

Oni chociaż śmieciami nie palą

Konował
Konował
24 dni temu

Codziennie bende łaził i paczał na te sęsory. Na tenżni niech zamontujom. Może będzie działać lepiej niż tenżnia

Kazio
Kazio
24 dni temu

Nie bardziej sensowne jest użycie aplikacji Airly ?

snb
snb
24 dni temu

Przecież są zainstalowane jakiejś czujniki chyba 2 lata temu nas informowano. Co nie zdają egzaminu? Teraz tablica led , następny nietrafiony wydatek.