Nieujarzmiona rzeka Omulew – na niezwykłych fotografiach Macieja Jóźwiaka. Wkrótce wernisaż wystawy

2 marca o godz. 17.00 w Centrum Dialogu Kulturowego „Dom Wesołka” w Makowie Mazowieckim odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Omulew – nieujarzmiona rzeka”, autorstwa Macieja Jóźwiaka. To gratka nie tylko dla fanów fotografii, czy krajobrazów naszego regionu, ale także mieszkańców powiatu przasnyskiego, bowiem część fotografii wykonana została na terenie Gminy Chorzele. Wystawę honorowym patronatem objął Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców.

 

„Omulew – nieujarzmiona rzeka” jest kolejną z cyklu wystaw, prezentujących rzeki Północnego Mazowsza. Fotografie prezentują piękno i niezwykłość doliny rzeki Omulew, widzianej z perspektywy lotu ptaka, rzeki tworzącej niezwykłe rozlewiska i żyjącej własnym cyklicznym rytmem zgodnym z porami roku.

Odbiorcy, którzy znają twórczość Macieja Jóźwiaka wiedzą już, że mogą spodziewać się iście malarskich kadrów, nie zdjęć stałego krajobrazu, a wychwyconych ulotnych chwil i piękna zatrzymanego w porannej mgle, czy innej równie malowniczej porze.

Dla mieszkańców powiatu przasnyskiego dodatkową gratką jest fakt, że aż 6 na 20 fotografii, które zostaną zaprezentowane na wystawie, to zdjęcia zrobione na terenie gminy Chorzele.

Wystawę będzie można oglądać w dniach od 4 do 22 marca, od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 16.00 i w piątki w godzinach 11.00 – 17.00 w Centrum Dialogu Kulturowego „Dom Wesołka” w Makowie Mazowieckim.

Maciej Jóźwiak to Artysta Fotografik Rzeczypospolitej Polskiej, od 2021 roku członek rzeczywisty  FOTOKLUBU RP  Stowarzyszenia Twórców, w 2022 otrzymał tytuł  Artysty Fotografika Światowej Federacji Fotografii Artystycznej AFIAP, a w 2024 roku odebrał tytuł Wybitnego Artysty Światowej Federacji Fotografii Artystycznej –EFIAP.

Fotograficznie związany z Północnym Mazowszem. Kilkanaście fotografii artysty, właśnie z tego terenu, w szczególności fotografie rzeki Orzyc, otrzymało nagrody w międzynarodowych konkursach fotograficznych, w takich krajach jak: Hiszpania, Wielka Brytania, Grecja, Ukraina, Szwajcaria, Makao, Sri Lanka.

Maciej Jóźwiak otrzymał srebrny medal FIAP /Światowej Federacji Fotografii Artystycznej/ dla fotografii rzeki Orzyc, złoty medal Szkockiej Federacji Fotografii za fotografie rzek Północnego Mazowsza. Jest wielokrotnym laureatem Międzynarodowego Konkursu Fotografii Artystycznej Lekarzy PhotoArtMedica.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments