Nietrzeźwy kierowca hondy zamienił się miejscem z pasażerem. Zauważyli to policjanci

Mieszkaniec Ciechanowa chcąc uniknąć odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zamienił się miejscami z pasażerem. Kierowca hondy miał 1,3 promila alkoholu w organizmie.

 

– Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie pełniąc służbę na terenie miasta zauważyli samochód marki Honda, który wjechał w ulicę Mleczarską, a następnie zatrzymał się w zatoczce autobusowej. Tam kierowca pojazdu zamienił się miejscami z pasażerem. Kilka chwil później policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej – informuje kom. Jolanta Bym.

Okazało się, że pojazd był prowadzony przez inną osobę niż chwilę wcześniej.

 

– Badanie na zawartość alkoholu kierowcy dało wynik negatywny, natomiast badanie pasażera, który kilka minut wcześniej kierował samochodem wykazało 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 43-letni mieszkaniec Ciechanowa chciał uniknąć odpowiedzialności za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach ustalono, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy – czytamy.

Mężczyzna odpowie przed sądem.

– Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka nawiązka oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – podaje rzeczniczka KPP Ciechanów.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments