Nietrzeźwy 21-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W pościg ruszyli policjanci z grupy Speed

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali 21-letniego kierowcę Renault Megane, który zignorował sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i kontynuował jazdę. W trakcie kontroli okazało się, że ma blisko 1,5 promila i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz młodzieniec odpowie przed sądem.

 

Wczoraj rano policjanci ciechanowskiej drogówki na drodze relacji Ciechanów – Chotum – Modła zauważyli samochód Renault, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierujący najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Jednak siedzący za kierownicą mężczyzna zignorował wydawane polecenia i zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg.

 

Kierujący samochodem zatrzymał się dopiero w momencie, gdy stan drogi nie pozwalał mu na dalszą ucieczkę. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, 21-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Nietrzeźwy 21-latek odpowie przed sądem, nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale także niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments