Niepełnosprawna 31-latka z Olszewki zmarła z niedożywienia i zaniedbania

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi śledztwo w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślnego spowodowania śmierci niepełnosprawnej mieszkanki Olszewki (gmina Jednorożec). Do śmierci przyczynić się miała osoba sprawująca opiekę nad kobietą.

 

31-letnia Katarzyna D. z Olszewki zmarła 23 października 2021r..

– Informację o tym, że do zgonu Katarzyny D. mogły przyczynić się osoby trzecie przekazali funkcjonariuszom z KPP w Przasnyszu i ratownicy medyczni, którzy zostali wezwani do udzielenia pomocy medycznej kobiecie. Medyków zaniepokoił stan wycieńczenia organizmu pokrzywdzonej – informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

W toku śledztwa ustalono, że Katarzyna D. chorowała na porażenie mózgowe. Opiekę nad córką sprawował ojciec Mieczysław D. Córka z ojcem zamieszkiwali sami. Dom usytuowany jest w znacznej odległości od innych sąsiedzkich zabudowań. Czasami na sobotę i niedzielę do Olszewki przyjeżdżał brat pokrzywdzonej Paweł D. – przekazuje rzecznik prasowy prokuratury.

 

W toku podjętych czynności procesowych przesłuchani zostali w charakterze świadków sąsiedzi oraz członkowie dalszej rodziny, przeprowadzona została sekcja zwłok Katarzyny D.

– Ze wstępnej opinii biegłego patomorfologa wynika, że przyczyną śmierci pokrzywdzonej była niewydolność wielonarządowa w przebiegu długotrwałych niedoborów żywieniowych. Stan ciała pokrzywdzonej wskazuje, że wobec Katarzyny D. dopuszczono się zaniedbań higienicznych [rozległe odparzenia i odleżyny na całym ciele] oraz że była osobą stale niedożywioną – czytamy.

 

ren

guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbulwersowana
Zbulwersowana
28 dni temu

A gdzie była opieka społeczna??? Nic nie robią dla potrzebujących ludzi, tylko grzeją d,,,,,mi stołki i czekają na wypłatę, szczególnie te w Jednorożcu. Znam je bo kilka lat temu potrzebowałam ich pomocy i bardzo mnie rozczarowały, bo nie doprosilam się żadnej pomocy a nawet współczucia dla osoby w której imieniu interweniowałam. Po co w ogóle ta instytucja tam istnieje skoro nie da się jej użyć dla potrzebujących, zamknąć, a damy wywalić na zbity pysk. To tyle!!!!

Wredna
Wredna
27 dni temu
odpowiada  Zbulwersowana

To jest prawda,wypierd….. Wszystkie

piotr
piotr
28 dni temu

Dokładnie gdzie była opieka? Ile przypadków jest jeszcze na terenie gminy?

Polonista
Polonista
28 dni temu

A moze gdzie byla rodzina i sasiedzi? Czy ktos informowal opieke lub policje?

Jjj
Jjj
26 dni temu
odpowiada  Polonista

Nie chce mi się wierzyć, że opieka do tej rodziny nie jeździła. Kto z gminy Jednorożec i miał tę nieprzyjemność korzystać to wie jaką pomoc opieka oferuje- ŻADNĄ. Policja to samo też nie potrafi pomóc. Szkoda dziewczyny. Druga sprawa w Polsce brakuje ośrodków gdzie można umieścić niepełnosprawnych dorosłych.

Marta
Marta
26 dni temu
odpowiada  Jjj

dokładnie, na zbudowanie i zburzenie Ostrołeki C jest 2 miliardy, na TVP jest 2 miliardy, na CPL jest z miliard i na widmowe elektrownie jadrowe… k.wa a na osrodek dla chorych Obywateli TENKraju nie ma

Marta
Marta
26 dni temu

XXI wiek środek Europy. gdzie ta mityczna opieka społeczna, żadnej pomocy dla dziadka w opiece? nikt nie przychodził kontrolować? brat widocznie olał sprawę, tez nic nie widział. no najlepiej to jeździć na granice skandując 'wpuście ich’ i szlochac jak tym śniadym ciezko a tu dom obok zagłodzono kobietę. wstyd.