Niepełnosprawna 31-latka z Olszewki zmarła z niedożywienia i zaniedbania

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi śledztwo w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślnego spowodowania śmierci niepełnosprawnej mieszkanki Olszewki (gmina Jednorożec). Do śmierci przyczynić się miała osoba sprawująca opiekę nad kobietą.

 

31-letnia Katarzyna D. z Olszewki zmarła 23 października 2021r..

– Informację o tym, że do zgonu Katarzyny D. mogły przyczynić się osoby trzecie przekazali funkcjonariuszom z KPP w Przasnyszu i ratownicy medyczni, którzy zostali wezwani do udzielenia pomocy medycznej kobiecie. Medyków zaniepokoił stan wycieńczenia organizmu pokrzywdzonej – informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

W toku śledztwa ustalono, że Katarzyna D. chorowała na porażenie mózgowe. Opiekę nad córką sprawował ojciec Mieczysław D. Córka z ojcem zamieszkiwali sami. Dom usytuowany jest w znacznej odległości od innych sąsiedzkich zabudowań. Czasami na sobotę i niedzielę do Olszewki przyjeżdżał brat pokrzywdzonej Paweł D. – przekazuje rzecznik prasowy prokuratury.

 

W toku podjętych czynności procesowych przesłuchani zostali w charakterze świadków sąsiedzi oraz członkowie dalszej rodziny, przeprowadzona została sekcja zwłok Katarzyny D.

– Ze wstępnej opinii biegłego patomorfologa wynika, że przyczyną śmierci pokrzywdzonej była niewydolność wielonarządowa w przebiegu długotrwałych niedoborów żywieniowych. Stan ciała pokrzywdzonej wskazuje, że wobec Katarzyny D. dopuszczono się zaniedbań higienicznych [rozległe odparzenia i odleżyny na całym ciele] oraz że była osobą stale niedożywioną – czytamy.

 

ren

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbulwersowana
Zbulwersowana
1 rok temu

A gdzie była opieka społeczna??? Nic nie robią dla potrzebujących ludzi, tylko grzeją d,,,,,mi stołki i czekają na wypłatę, szczególnie te w Jednorożcu. Znam je bo kilka lat temu potrzebowałam ich pomocy i bardzo mnie rozczarowały, bo nie doprosilam się żadnej pomocy a nawet współczucia dla osoby w której imieniu interweniowałam. Po co w ogóle ta instytucja tam istnieje skoro nie da się jej użyć dla potrzebujących, zamknąć, a damy wywalić na zbity pysk. To tyle!!!!

Wredna
Wredna
1 rok temu
Reply to  Zbulwersowana

To jest prawda,wypierd….. Wszystkie

piotr
piotr
1 rok temu

Dokładnie gdzie była opieka? Ile przypadków jest jeszcze na terenie gminy?

Polonista
Polonista
1 rok temu

A moze gdzie byla rodzina i sasiedzi? Czy ktos informowal opieke lub policje?

Jjj
Jjj
1 rok temu
Reply to  Polonista

Nie chce mi się wierzyć, że opieka do tej rodziny nie jeździła. Kto z gminy Jednorożec i miał tę nieprzyjemność korzystać to wie jaką pomoc opieka oferuje- ŻADNĄ. Policja to samo też nie potrafi pomóc. Szkoda dziewczyny. Druga sprawa w Polsce brakuje ośrodków gdzie można umieścić niepełnosprawnych dorosłych.

Marta
Marta
1 rok temu
Reply to  Jjj

dokładnie, na zbudowanie i zburzenie Ostrołeki C jest 2 miliardy, na TVP jest 2 miliardy, na CPL jest z miliard i na widmowe elektrownie jadrowe… k.wa a na osrodek dla chorych Obywateli TENKraju nie ma

Marta
Marta
1 rok temu

XXI wiek środek Europy. gdzie ta mityczna opieka społeczna, żadnej pomocy dla dziadka w opiece? nikt nie przychodził kontrolować? brat widocznie olał sprawę, tez nic nie widział. no najlepiej to jeździć na granice skandując 'wpuście ich’ i szlochac jak tym śniadym ciezko a tu dom obok zagłodzono kobietę. wstyd.