Nauczyciele ze szkoły w Krzynowłodze Małej „zaadoptowali” szkołę w Kamerunie, uczniowie wsparli przychodnie i szpitale misyjne

– Empatia i wrażliwość na krzywdę ludzką  to wartości które kształtują charakter, idą z nami przez całe życie i tworzą osobisty kapitał. Dlatego w naszej szkole oprócz przekazywania wiedzy przykładamy dużą wagę do kształtowania powyższych wartości – informuje społeczność Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej.

 

W placówce nauczyciele starają się dawać dobry przykład, więc jako pierwsi przystąpili do działania. Od 1 września Rada Pedagogiczna zaangażowała się w akcję „Adoptuj Szkołę” organizowaną przez Fundację Humanitarną Redemptoris Missio. Nauczyciele w swoim gronie zrobili zbiórkę pieniężną i  zaadoptowali szkołę w Kamerunie. Dzięki comiesięcznym wpłatom Szkoła w Kamerunie może zakupić zeszyty, podręczniki, przybory szkolne oraz zapewnić posiłek swoim uczniom.

 

Idąc za przykładem nauczycieli uczniowie również przyłączyli się do akcji Fundacji Redemptoris Missio –  „Opatrunek na ratunek”.

–  Dzięki tej zbiórce najbiedniejsze przychodnie i szpitale misyjne w Afryce zostaną zaopatrzone w bandaże, kompresy, gazy, środki odkażające, plastry, termometry i wszelkie drobne produkty medyczne. Nauczycielka  szkoły p. Elżbieta Krajewska wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego sprawnie przeliczyli, zapakowali i wysłali 15 kg środków medycznych. Mamy nadzieję, że dzięki nim życie w afrykańskim buszu będzie mniej bolesne – czytamy.

– Jesteśmy dumni z naszych uczniów, to budujące, że młode pokolenie jest wrażliwe i skore do pomocy innym.  Dziękujemy Rodzicom za szczodry odzew i wpajanie właściwych wartości swoim dzieciom. Kolejny raz udowadniacie, że zawsze można za Was liczyć – komentują nauczyciele.

 

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments