Na Szkole Podstawowej nr 2 Przasnyszu pojawi się mural

Na najbliższej sesji rady miasta w Przasnyszu podejmowana będzie uchwała zabezpieczająca środki na wykonanie muralu na Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu. Kwota, którą samorząd zamierza przeznaczyć na ten cel to 5 tysięcy złotych.

 

Mural ma przedstawiać portret patrona szkoły Henryka Sienkiewicza. Jak mówi nam burmistrz Łukasz Chrostowski, Szkoła Podstawowa nr 2 zyska element podobny do tych, jakie mają pozostałe placówki publiczne w mieście – na murach Szkoły Podstawowej nr 1 widnieje Order Uśmiechu, zaś na frontowej ścianie budynku Szkoły Podstawowej nr 3, w 2021 roku powstał mural z portretem patrona szkoły, Tadeusza Kościuszki.

 

Mural z podobizną Henryka Sienkiewicza, autora Ogniem i Mieczem i Quo Vadis, noblisty, wielkiego pisarza i literata pojawi się  na frontowej ścianie Szkoły Podstawowej nr 2 Przasnyszu, od strony ul. Jana Kilińskiego.

Jego autorem będzie plastyk, głównodowodzący pracowni batiku „Mamut” działającej przy Miejskim Domu Kultury – Tomasz Jakubowski, spod którego ręki wyszły inne ścienne malowidła w Przasnyszu.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jamal
Jamal
13 dni temu

Czy na prawdę miasto nie ma na co wydawać pieniędzy ?