
Na Szkole Podstawowej nr 2 Przasnyszu pojawi się mural
Na najbliższej sesji rady miasta w Przasnyszu podejmowana będzie uchwała zabezpieczająca środki na wykonanie muralu na Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu. Kwota, którą samorząd zamierza przeznaczyć na ten cel to 5 tysięcy złotych.
Mural ma przedstawiać portret patrona szkoły Henryka Sienkiewicza. Jak mówi nam burmistrz Łukasz Chrostowski, Szkoła Podstawowa nr 2 zyska element podobny do tych, jakie mają pozostałe placówki publiczne w mieście – na murach Szkoły Podstawowej nr 1 widnieje Order Uśmiechu, zaś na frontowej ścianie budynku Szkoły Podstawowej nr 3, w 2021 roku powstał mural z portretem patrona szkoły, Tadeusza Kościuszki.
Mural z podobizną Henryka Sienkiewicza, autora Ogniem i Mieczem i Quo Vadis, noblisty, wielkiego pisarza i literata pojawi się na frontowej ścianie Szkoły Podstawowej nr 2 Przasnyszu, od strony ul. Jana Kilińskiego.
Jego autorem będzie plastyk, głównodowodzący pracowni batiku „Mamut” działającej przy Miejskim Domu Kultury – Tomasz Jakubowski, spod którego ręki wyszły inne ścienne malowidła w Przasnyszu.
ren
Czy na prawdę miasto nie ma na co wydawać pieniędzy ?