„MUZYCY W BATIKU” wystawa Pracowni Batiku MAMUT MDK Przasnysz w Ciechanowie.

W piątek 28 marca 2014 o godz. 18.30 w Kawiarni Artystycznej PCKiSZ w Ciechanowie odbył się wernisaż wystawy „Muzycy w batiku” Pracowni Batiku MAMUT działającej w przasnyskim Miejskim Domu Kultury. Wernisaż zaszczycili swą obecnością przedstawiciele władz Miasta Ciechanowa oraz Powiatu Ciechanowskiego, regionalne media oraz kilkadziesiąt osób z Ciechanowa oraz Przasnysza. Przyjechało także 8 autorów prac – uczestników zajęć pracowni. Otwarcie wystawy poprowadziła Pani Teresa Kaczorowska Dyrektor PCKiSz w Ciechanowie. Głos zabrał także Tomasz Jakubowski – prowadzący pracownię batiku oraz Pan Krzysztof Gadomski Dyrektor MDK Przasnysz. Oprawę muzyczną zapewniła Pani Swietłana Sindoczan, która podczas imprezy zagrała na fortepianie kilka utworów tworząc bardzo miły i pasujący do miejsca i charakteru wystawy klimat. Wystawa jest już siódmą prezentacją kolekcji „muzyków”. Do tej pory prezentowana była w Regionalnej Galerii NA PIĘTRZE w MDK Przasnysz, w Galerii „Po 111 schodach” MDK 2 Lublin, na Targach Audio Show 2013 w hotelu Golden Tulip w Warszawie, w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku, w Klubie Jazz&Blues SPIRALA w Lublinie oraz na Hali Sportowej w Przasnyszu podczas inauguracji Stolicy Kulturalnej Mazowsza – Przasnysz 2014. W Ciechanowie prezentowanych jest 31 prac wykonanych przez piętnastu uczestników zajęć pracowni batiku. Wystawa prezentowana będzie w Kawiarni Artystycznej do połowy maja 2014.

W Ciechanowie prezentowane są prace następujących osób uczestników zajęć pracowni batiku: Weroniki Lompert, Tomasza Kowalskiego, Karoliny Lompert, Grażyny Rasińskiej, Renaty Stempiń, Swietłany Sindoczan, Michała Kowalskiego, Agnieszki Lompert, Wojciecha Tynieckiego, Jolanty Tynieckiej, Joanny Olszak, Joanny Maćkowskiej, Anity Białobrzewskiej i Moniki Załęskiej.

Gorące podziękowania dla Dyrekcji oraz Pracowników ciechanowskiego PCKiSZ, jak również uczestników zajęć Pracowni Batiku MAMUT za pomoc merytoryczną oraz organizacyjną podczas przygotowań, aranżacji i montażu wystawy.

Podziękowania dla Pana Kazimierza Kosmali za użyczenie profesjonalnych zdjęć z imprezy.Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments