MON wprowadzi Kartę Rodziny Wojskowej. Na wzór Karty Dużej Rodziny

Ministerstwo Obrony Narodowej ma wprowadzić Kartę Rodziny Wojskowej. Projekt jest w przygotowaniu, a szczegóły zostaną przedstawione w najbliższym czasie. Ma ona przypominać Kartę Dużej Rodziny.

 

Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej podczas uroczystości, która odbywała się w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie ogłosił plany dotyczące wprowadzenia Karty Rodziny Wojskowej.

Podkreślił, że wsparcie ma służyć nie tylko żołnierzom, ale także ich najbliższym.

– Potrzebne jest otoczenie wsparciem nie tylko samego żołnierza. Naszą ambicją, i taką ustawę przedłożymy w najbliższym czasie, jest wspieranie całej rodziny żołnierza. Dlatego wprowadzimy Kartę Rodziny Wojskowej. Trochę na zwór Karty Dużej Rodziny, którą miałem okazję przygotowywać — mówi Władysław Kosiniak-Kamysz.

Projekt jest w trakcie przygotowania, a szczegóły zostaną przedstawione w najbliższym czasie. Na ten moment wiadomo, że choć ta ma przypominać Kartę Dużej Rodziny, to nie będzie obowiązywała minimalna liczba dzieci.

Celem głównym ma być wsparcie rodziny żołnierza oraz docenienie jego wkładu w obronę kraju.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jarosław
Jarosław
1 miesiąc temu

Czysta demagogia.

Zbyszek
Zbyszek
1 miesiąc temu

Niedkugo wroca sklepy dla wojskowych , lekarze bez kolejek.itd

Konowal
Konowal
1 miesiąc temu
Reply to  Zbyszek

Ochrona granic nie płaci za nic.

b.żołnierz LWP
b.żołnierz LWP
1 miesiąc temu
Reply to  Konowal

Czy ty widzisz co to za wojsko, śmiech pot i okres. Już niżej spaść chyba nie można, chyba że można?

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

Jeszcze za mało podwyżek armia dostała .Wciąż mało mało .

sprawny rezerwista wojsk pancernych
sprawny rezerwista wojsk pancernych
1 miesiąc temu
Reply to  Marcin

Ja myślę, że nie w podwyżkach jest problem ale w samej armii. Dokąd to prowadzi, bo na pewno nie do skutecznej obrony kraju w razie konfliktu zbrojnego. Dzisiaj z wojska polskiego robi się chichot losu, a wojsko musi mieć jaja, połowa z przasnyskich żołnierzy ich nie ma. Nikt mnie nie przekona o słuszności kobiet w armii na stanowiskach typowo wojskowych, życie to jeszcze zweryfikuje za 5-8 lat, jak mówią eksperci. Pożyjom uwidim.

Stop
Stop
1 miesiąc temu

jeszcze im mało? pensje na start po 6k netto, plus lista dodatków od ciepłych gaci po mieszkaniówkę. pełen socjal i suta emka za ZERO złotówki wrzuconej do ZUS (my ich utrzymujemy i płącimy za wszystko). a potem całe życie w koszarach a jak bbędzie godzina W to zobaczycie – wrzesień 1939 i sprd… do Rumunii (teraz Niemcy i Czechy)

Józek
Józek
1 miesiąc temu
Reply to  Stop

Z taką karta powinni zwalniać z opłaty za śmieci. Przecież żołnierz większość czasu spędza na poligonie.

JohnWoo
JohnWoo
1 miesiąc temu

w ciagu kilku dni ZGNIĘŁO 4 polskich żołnierzy, profesjonalnych, zawodowych, takich że hoho. Na poligonie. przy ćwiczeniach. moze też napiszcie o słynnym generale Marczaku co kulom się nie kłaniał i zaliczył Iskandera za miłosć do Krainy404