Młodzi dziennikarze przepytali wiceburmistrza z ekologii

Młodzież spotkała się z burmistrzem Łukaszem Machałowskim i naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Hubertem Kwiatkowskim we wtorek, 8 listopada w Urzędzie Miasta w Przasnyszu.

 

Uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu wraz z opiekunem panią Bogumiłą Szwedą, biorą udział w warsztatach dziennikarskich, które są częścią projektu „Wake up! Wspieraj środowisko” realizowanego przez Federację ROSA w Przasnyszu. W ramach warsztatów poznają gatunki dziennikarskie, zasady pracy dziennikarzy, ale przede wszystkim skupiają się na ekologicznych aspektach działania miasta.

 

We wtorek, 8 listopada spotkali się z burmistrzem Łukaszem Machałowskim oraz Hubertem Kwiatkowskim, naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta w Przasnyszu, by porozmawiać o ekologicznych działaniach miasta. Pytali o jakość powietrza, którym na co dzień oddychają, politykę ekologiczną miasta. Poruszali też problem segregacji i ilości odpadów. Nie zabrakło też pytań bardziej osobistych, związanych z tym jakie działania ekologiczne burmistrz podejmuje na co dzień.

Efektem działań młodzieży będzie wydanie gazetki „Eko fakty”.

Projekt „Wake up! Wspieraj środowisko” finansowany jest ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Picnawode
Picnawode
1 rok temu

No to skoro jesteśmy już w temacie ekologii to może młodzi ludzie zajmiecie się tematem zużytych maseczek? Co się z nimi dzieje, gdzie trafiają, jak długo się rozkładają? Jak to wpływa na nasze środowisko?