MKS Przasnysz polega w rewanżowym meczu barażowym

6 lipca MKS Przasnysz rozegrał rewanżowy mecz barażowy z Żyrardowianką Żyrardów o awans do III ligi. Niestety u siebie w rewanżu, przy prawie wypełnionym kibicami stadionie biało – niebiescy przegrali 1-2, tracąc decydującego gola w 90 minucie spotkania.

Przasnyszanie zagrali przed własną publicznością słabszy mecz, niż ten wyjazdowy. Goście przyjechali nastawieni ofensywnie i grali w pierwszej połowie składniej, stwarzając większe zagrożenie pod bramką MKS-u. Jednak zaczęło się idealnie dla gospodarzy, bo już w 5 minucie po akcji Jakuba Wróblewskiego, Łukasz Wróblewski strzałem z prawego narożnika pola karnego zdobył gola na 1-0 dla przasnyszan. Niestety 2 minuty później Damian Grędziński faulował w polu karnym i goście wykorzystując jedenastkę wyrównali stan rywalizacji. Przyjezdni atakowali, a miejscowi nie mogli złapać swojego rytmu gry. W 12 minucie Piotr Piasecki sytuacyjnym strzałem z 13 metrów trafił w bramkarza, w końcówce Robert Wróblewski wybił piłkę z linii bramkowej MKS-u, a następnie dwukrotnie dobrymi interwencjami zespół ratował Błażej Kokosiński. W drugiej połowie przasnyszanie zaczęli grać swoje, a goście opadli nieco z sił, choć groźnie kontratakowali i byli bliscy zdobycia kolejnych goli. I kiedy wydawało się, że będzie dogrywka, w 90 minucie po rzucie rożnym, który, jak później przyznał zawodnik gości nie należał i się zaspała nasza obrona i bramkarz, a napastnik Żyrardowianki plecami wepchnął piłkę z najbliższej odległości do bramki Kokosińskiego. Tym samym to goście w nadchodzącym sezonie zagrają w III lidze. Na pewno była to jednak ogromna promocja piłki nożnej w Przasnysz, a na prawie wypełnionym stadionie było mnóstwo kibiców w różnym wieku, jak również całe rodziny.

MKS Przasnysz: Kokosiński – Pełkowski, R. Wróblewski, Grędziński, Łazarz (kontuzja i w 60” T. Kamiński) – Butryn, Rutkowski, Piasecki, Ł. Wróblewski – J. Wróbleski (72″ Karczewski), P. Olszewski (kontuzja i w 69” Karczewski)

Bramka dla MKS-u: Ł. Wróblewski 90”