Ministerstwo zapowiada kolejne zmiany w szkołach. W ramach lekcji wychowawczej zajęcia z pierwszej pomocy

Od 1 września 2024 r. w szkołach podstawowych, w ramach zajęć z wychowawcą będą realizowane zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy – informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej w poniedziałek, 29 stycznia podało, że jednym z kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025 będzie wzmocnienie edukacji zdrowotnej w szkole, w tym nauki udzielania pierwszej pomocy.

„Udzielanie pierwszej pomocy jest jedną z najważniejszych umiejętności, które uczeń powinien zdobyć w szkole. Oprócz kształtowania umiejętności udzielania pierwszej pomocy istotna jest odpowiedzialność za jakość jej udzielania – właściwa reakcja na nagły wypadek. Już teraz uczniowie na zajęciach szkolnych poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, jednak Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje dodatkowe działania, dzięki którym uczniowie będą mogli skutecznie nabywać i rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie” – informuje resort edukacji.

Minister edukacji zapowiada także, że skieruje do kuratorów oświaty list, by zadbali na swoim terenie o pozytywny i sprzyjający klimat w szkołach w kontekście działań Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
23 dni temu

No to świety Jurek z wianuszkiem rodzinnych firemek dostanie in blanco kontrakt na naukę I pomocy za grube miliony z kieszrni podatnika. Co w ramach wolontariatu moze ztobic kazde OSP z gminy.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
22 dni temu
Reply to  Anna

Poczytaj dziecko jak Ziobro doił setki milionów z funduszu sprawiedliwości.

Jozin bazin
Jozin bazin
22 dni temu

Jest takie powiedzenie pasujące jak ulał do tych twoich wysrywów- „Pierdol pierdol będziesz gibki,będziesz fiutem łowił rybki”.

Anna1
Anna1
22 dni temu
Reply to  Anna

Nie życzę Ci Aniu, korzystania z tego typu pomocy… Rośnij zdrowa i piękna.

Anna2
Anna2
22 dni temu

Ja też czytam. „Pierwszą firmą działającą wokół WOŚP była firma „Ćwierć Mrówki”😂 która należała do Jerzego Owsiaka i Waltera Chełstowskiego. Firma realizowała programy telewizyjne w programie drugim TVP. Firmę tę zastąpiła „Mrówka Cała” 😂należąca do żony Jerzego Owsiaka Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. „Mrówka Cała” zajmowała się wydawaniem płyt, produkcją telewizyjną, a także sprzedażą praw do transmisji Finałów WOŚP i „Przystanku Woodstock”. W trakcie procesu sądowego Owsiak-Wielgucki w 2014 roku firma „Mrówka Cała” została zamknięta, w jej miejsce Jerzy Owsiak założył nową firmę „Jasna Sprawa”😂 Następną firmą założoną przez Jerzego Owsiaka był „Złoty Melon”😂.Firma zajmowała się sprzedażą gadżetów WOŚP, wynajmowaniem powierzchni, szkoleniami i… Czytaj więcej »