Mikołaj Kawecki zakwalifikował się na Mistrzostwa Europy. Zdobył vice mistrzostwo Pucharu Polski

W miniony weekend w Kielcach rozegrano Puchar Polski będący jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy, które odbędą się w sierpniu w Istambule. Do rywalizacji stanęło dwóch podopiecznych trenera Cezarego Pykały – Mikołaj Kawecki oraz Patryk Chyliński.

Mikołaj Kawecki startował w kategorii open (od 66kg do 93 kg). Zdobył vice mistrzostwo Pucharu Polski, jednocześnie kwalifikując się na Mistrzostwa Europy.

Drugim zawodnikiem, który wystartował w kategorii open (od 53 kg do 74 kg) był Patryk Chyliński. Zawodnik spalił trzy próby i nie został sklasyfikowany.

– Nadmieniam, że obaj zawodnicy wystartują w Mistrzostwach Świata w dniach 21.05 – 01.06.2024 w Austin, USA. Jednocześnie Patryk Chyliński będzie walczył o start na Mistrzostwa Europy podczas występu na Mistrzostwach Świata – mówi trener Cezary Pykała.

Podziękowania dla: Burmistrza Miasta Przasnysz Pana Łukasza Chrostowskiego, zastępcy Burmistrza Łukasza Machałowskiego, Starosty Przasnyskiego Pana Pawła Mostowego, Pani Burmistrz Gminy Chorzele Beacie Szczepankowskiej, Wójtowi Gminy Czernice Borowe Panu Wojciechowi Brzezińskiemu, Mariuszowi Kroszkiewiczowi oraz całej radzie nadzorczej Banku Spółdzielczego w Przasnyszu, Piekarnia K.Zieliński, Construntor Michał Janusz, Fabryka Smaku Adrian Falecki Paweł Śmigielski, Foto.technology Mateusz Kowalski, Orion Rober Rochoń, Zbigniew Przywitowski Żuromińskie Centrum Handlowe, Tomasz Wesołowski oraz Igadruk  – gadżety nadrukiem, Marcinowi Szczepkowskiemu, Przemysławowi Kaweckiemu, Bartłomiejowi Siedleckiemu, Dariuszowi Donefner, Marcinowi Śmigielskiemu oraz Grzegorzowi Prusik.