Mikołaj Kawecki i Patryk Chyliński wywalczyli awans do Mistrzostw Świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Austin, USA 2024

W minioną sobotę w Warszawie rozegrano Grand Prix Mazowsza w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Były to eliminacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w dniach 21.05 – 1.06.2024 w Austin w USA. Ludowy Klub Sportowy Grom Przasnysz reprezentowało dwóch zawodników, Mikołaj Kawecki oraz Patryk Chyliński.

 

W Grand Prix zmierzyli się członkowie Kardy Narodowej z całego kraju.

– Wśród juniorów do lat 18 zawodnik Mikołaj Kawecki (w kat. wagowej do 83 kg) zdobył złoto wyciskając 137,5 kg, pokonując aktualnego Mistrza Świata z klubu Azory Kraków, i tym samym uzyskując prawo startu w Mistrzostwach Świata. Zawodnik od ostatniego startu, który odbył się 2.12 poprawił swój rekord życiowy aż o 12,5 kg. Kawecki ma dopiero 15 lat, jest bardzo silnym zawodnikiem, myślę że start w Stanach Zjednoczonych pokaże jego klasę – mówi nam trener Cezary Pykała.

Drugim zawodnikiem reprezentującym Przasnysz był Patryk Chyliński (kat. wagowa do 59 kg, junior 18). Patryk zajął II miejsce, uzyskując wynik 97,5 kg, ulegając jedynie brązowemu medaliście Mistrzostw Europy, dzięki czemu również zagwarantował sobie start w Mistrzostwach Świata.

Serdecznie gratulujemy!

Za naszym pośrednictwem zawodnicy i trener przekazują podziękowania dla: Burmistrza Miasta Przasnysz Pana Łukasza Chrostowskiego ,zastępcy Burmistrza Łukasza Małachowskiego, Starosty Przasnyskiego Pana Pawła Mostowego, Pani Burmistrz Gminy i Miasta Chorzele Pani Beaty Szczepankowsiej, Wójta Gminy Czernice Borowe Pana Wojciecha Brzezińskiego, Piekarni K.Zieliński, Construntor Michał Janusz, Fabryce Smaku Adrian Falecki, Paweł Śmigielski, Foto.technology Mateusz Kowalski, Orion Robert Rochoń, Zbigniew Przywitowski Żuromińskie Centrum Handlowe, Tomasza Wesołowskiego oraz Igadruk  – gadżety z nadrukiem, Marcina Szczepkowskiego, Przemysława Kaweckiego, Bartłomieja Siedleckiego oraz Dariusza Donefner.

 

 

red

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario
1 miesiąc temu

A to oni nie są zawodnikamy Żuromina, bo lokalne radio i prasa tak mówią i piszą a oni stoją z flagą powiatu żuromińskiego.

Czarek
Czarek
1 miesiąc temu
Reply to  Mario

Nie, trenują i startują z LKS Grom Przasnysz.

Caramba
Caramba
1 miesiąc temu

Drugim zawodnikiem reprezentującym Przasnysz był Patryk Chyliński (kat. wagowa do 59 kg, junior 18). Patryk zajął II miejsce, uzyskując wynik 97,5 kg, ulegając jedynie brązowemu medaliście Mistrzostw Europy, dzięki czemu również zagwarantował sobie start w Mistrzostwach Świata. A kogo pokonał jeśli w tej kategorii wagowej startowało tylko dwóch zawodników. Ale medal i sukces odtrąbiony jest.

Obiektywny
Obiektywny
1 miesiąc temu
Reply to  Caramba

To startuj Mero i pokaż na ile Cię stać a nie siedzisz wieczorami przed komputerem czytasz info i krytykujesz. Starszy facet a ….. szkoda słów

Kibic
Kibic
1 miesiąc temu
Reply to  Caramba

Szanowny Panie, były to zawody w których startowali zawodnicy Kadry Narodowej, w tym przypadku awans otrzymał po uzyskanej ilości punktów tzn współczynnik waga vs ilość poniesionych kg. Bez wątpienia jest to jest ogromny sukces w tak krótkim czasie(rok startów) być w Kadrze Narodowej, walczyć z najlepszymi w kraju i uzyskać taką ilość punktów która decyduje o starcie czyli reprezentowaniu naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Kibic
Kibic
1 miesiąc temu
Reply to  Caramba

Szanowny Panie, były to zawody w których startowali zawodnicy Kadry Narodowej, w tym przypadku awans otrzymał po uzyskanej ilości punktów tzn współczynnik waga vs ilość poniesionych kg. Bez wątpienia jest to jest ogromny sukces w tak krótkim czasie(rok startów) być w Kadrze Narodowej, walczyć z najlepszymi w kraju i uzyskać taką ilość punktów która decyduje o starcie czyli reprezentowaniu naszego kraju na arenie