Miasto Przasnysz: Będziemy mieć piękny park im. Stefana Cieleckiego ps. ,,Orlik”

Miasto Przasnysz pozyskało środki finansowe na stworzenie mini parku przy ulicy Orlika w Przasnyszu.

 

– W ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021 otrzymaliśmy środki na ten cel w kwocie 95.784 zł ! Mini skwer przy ul. Orlika stanie się zupełnie odmienionym miejscem, z większą ilością zieleni i miejscem przyjemniejszym do odpoczynku – informuje magistrat.

 

Drugi z wniosków Miasta, dotyczący rozbudowy systemu monitoringu jakości powietrza w Przasnyszu, został wpisany na listę rezerwową.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ajax
Ajax
2 lat temu

Park i tężnia przy cmentarzu. Tylko Chrostowski wpada na takie pomysły. Po podwyżce za śmieci może zrobić tam źródełko, żeby ludzie mieli gdzie się myć.

Zwallennik
Zwallennik
2 lat temu
Reply to  Ajax

Park to tam już jest, jak chcą go ulepszyć to jestem ZA! Tężnia też mi tak nie przeszkadza.

taaaaa
taaaaa
2 lat temu
Reply to  Ajax

Nie tylko Chrostowski, bo akurat tężnia w czasie planowania, była rozpatrywana w trzech lokalizacjach – w parku dużym, na skwerku, oraz w parku na wojskowej. Wygrała opcja parku dużego z możliwością rozbudowy tężni o kolejne moduły. Uwarunkowania techniczne nie pozwoliły jednak na budowę. Budowa tężni na skwerku, miała jednak swoich zwolenników wśród radnych, więc … A skwerek to obecnie najlepsze miejsce na sadzenie drzew i zaplanowanie tej przestrzeni. Tężnia może i nie jest w najlepszym miejscu, ale niestety widać innych opcji niema. Ścianę garaży powinni pomalować w kwiaty, drzewa ( niby mural taki) zwiększyłoby to optycznie zieleń. A komin elektrociepłowni… Czytaj więcej »

Mati*
Mati*
2 lat temu

A co z zarośniętym po pas w zarośla cmentarzem żydowskim przy ul Leszno?

Zenek
Zenek
2 lat temu

Teżnia a teraz park w wszystko w cieniu komina kotłowni i pod murkiem cmentarza. Przecież to jest nawet niezgodne z prawem, że o walorach krajobrazowych i estetycznych nie wspomnę. Czy w tym magistracie ktoś myśli?

Ddd
Ddd
2 lat temu

. jest nieczynna niestety i o tym wcale się nie mówi.

Ala
Ala
2 lat temu

Tężnia to porażka albo jest nieczynna albo leci woda z sieci.
Tężnia jest potrzebna i park jest potrzebny,ale nie w takiej formie jak deptak przy Baranowskiej.
Szkoda,że nikt nie ponosi odpowiedzialności za prac w mieście.

taaaaa
taaaaa
2 lat temu
Reply to  Ala

Jest to identyczna tężnia jak w Pułtusku i Mławie, takie też tężnie będzie budować powiat ciechanowski w swoim parku pod Ciechanowem. Podobną tężnię chcą też budować w Płońsku, tutaj więc żadnej porażki nie ma. Dobre miejsce na porządną tężnię to jest przy lodowisku i basenie obiecanym, to powinna być strefa przasnyskiego relaksu. Hala sportowa z lodowiskiem, baseny, duża tężnia i drzewa plus może wtedy warto by dołożyć porządną siłownię zewnętrzną, słowo klucz – porządną.

Ala
Ala
2 lat temu
Reply to  taaaaa

Tężnia jest nieczynna i dlatego,, porażka ,,
Dla mnie lokalizacja jest ok.Tylko niech działa.

Konował
Konował
2 lat temu

Jakby się dogadał z nadleśnictwem to drzewka w parku posadziliby urzędnicy w czynie społecznym. Powiat potrafił. Jednak najważniejsze to wydać pieniądze.

Janusz Radomski
Janusz Radomski
2 lat temu

Posadzenie kilku drzewek przy cmentarzu można posadzić w czynię społecznym. Wielu mieszkańców uczyni to z przyjemnoscia. Drzewa stanowiłyby strefę ochronną od cmentarza. Sąsiedztwo cmentarza nie dla parku gdyż jest to miejsce zadumy. Czas najwyższy skończyć z tymi absurdami i marnotrawieniem pieniędzy z podatków mieszkańców i tych darowanych struzikowych.