MEiN: Trwają prace nad zmianą przepisów o zwolnieniach z WF

W Ministerstwie Edukacji i Nauki trwają prace nad zmianą przepisów o zwolnieniach lekarskich z lekcji WF – mówił we wtorek w Radiu Zet minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

 

O zmiany w wydawaniu zwolnień apelował jakiś czas temu minister sportu Kamil Bortniczuk. Na antenie odniósł się do tej sprawy minister Czarnek.

„Postulat ministra sportu rzeczywiście jest sensowny. Oczywiście, że jest wiele dzieci i młodzieńców, którzy muszą mieć zwolnienia z WF ze względu na swój stan zdrowia. No ale też wiemy, że w wielu przypadkach te zwolnienia są na wyrost. A dzisiaj, zwłaszcza w sytuacji pocovidowej, po tym długim okresie nauki zdalnej, kondycja fizyczna dzieci i młodzieży, jak stwierdzają specjaliści, jest gorsza niż przed covidem” – stwierdził i dodał, że zwolnienia na wyrost powinny być likwidowane.

 

„Pomysł, żeby zwolnienia długoterminowe wystawiali specjaliści z poszczególnych specjalności – kardiologiczne kardiolog, neurologiczne neurolog i tak dalej – jest godny rozważenia” – zaznaczył i dodał, że w ministerstwie trwają prace nad zmianą tych przepisów.

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ona
Ona
11 dni temu

Najwyższy czas zmienić przepis, bo połowa uczniów ma zwolnienia z wychowania fizycznego,a po lekcjach bardzo sprawna na ulicach

Dzik z barakow
Dzik z barakow
11 dni temu

Przymus do tego gownianego WF jest najgorszym czym moze byc. Wspolczuje mlodziezy i dzieciom. Juz lepsza religia niz ten chory WF w szkolach. Uczyc dzieci walki, strzelania i bicia, plywania jak w Izraelu to wtedy bedzie WF.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
9 dni temu
Reply to  Dzik z barakow

A co chcesz od lekcji WF?