Mazowsze Jednorożec apeluje do młodzieży o utrzymanie czystości na stadionie

Na nowo wyremontowanym stadionie gminnym w Jednorożcu jeszcze nie „przecięto wstęgi”, a zarządca już dziś zmaga się z pozostawionymi przez odwiedzających śmieciami: butelkami i petami.

 

Na początku lipca Zespół Placówek Oświatowych w Jednorożcu poinformował o aktach wandalizmu, jakie miały miejsce na terenie boiska szkolnego. Ktoś poniszczył krzesełka, nie brakowało też walających się wszędzie butelek i śmieci. Szkoła apelowała wówczas do młodzieży o poszanowanie mienia szkolnego i zapowiadała wyciągnięcie konsekwencji.

Problem w Jednorożcu nie zniknął. Nie minął miesiąc, a o podobnych zachowaniach młodych ludzi poinformował klub Mazowsze Jednorożec, który zarządza nowym obiektem.

 

– Nowy stadion w Jednorożcu jest już otwarty. Mogą z niego korzystać oczywiście wszyscy. Jednak z tym korzystaniem jest różnie. Niestety powrócił stary problem, czyli korzystanie ze stadionu w sposób niewłaściwy. Nasza młodzież po aktach wandalizmu na placu szkolnym, zaczyna działać już na stadionie. Codziennie pełne kosze butelek (zarówno na trybunach jak i przy ławkach dla zawodników rezerwowych) pełno petów, śmieci – informuje Mazowsze Jednorożec.

Zarządca postanowił zaapelować do młodzieży o utrzymanie porządku na terenie nowego obiektu, tak by ten mógł służyć wielu pokoleniom.

 

– Kochana młodzieży, stadion ma służyć latami, stadion jest miejscem uprawiania sportu i rekreacji, a nie jest miejscem na posiedzenia i imprezy. Przypominam, że obiekt jest monitorowany całodobowo i już w najbliższych dniach osoby, które dewastują ten obiekt będą zgłoszone na policję. Szczegółowy regulamin korzystania z obiektu jest wywieszony przed stadionem i prosimy wszystkich o stosowania się do niego.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments