Mazowiecki tydzień bezpieczeństwa w Przedszkolu Samorządowym w Jednorożcu

„I maluchy i starszaki – to bezpieczne przedszkolaki…” w Przedszkolu Samorządowym w Jednorożcu odbywały się spotkania z cyklu „Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa”.

 

W ramach realizacji Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, w Przedszkolu Samorządowym w Jednorożcu odbył się cykl spotkań z: ratownikami medycznymi SPZOZ Meditrans Ostrołęka – Łukaszem Ciachem i Adamem Malińskim, strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jednorożcu oraz funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, sierż. Moniką Majewską i mł. asp. Barbarą Topa.

– Celem tych spotkań było dostarczenie dzieciom wiedzy na temat różnych sytuacji będących bezpośrednim zagrożeniem zdrowia i życia, kształtowanie prawidłowych postaw dotyczących bezpieczeństwa – informują organizatorzy.

 

Dzieci poznały specyfikę wspomnianych zawodów oraz sprzęt wykorzystywany w ich pracy. Dowiedziały się, jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożeń oraz wypadków, utrwaliły numery alarmowe, a także zasady odpowiedzialnego z nich korzystania.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments