Mażoretki z Bogatego marzą o profesjonalnych strojach. Możemy im pomóc

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła – śpiewała Halina Kunicka nucąc dobrze wszystkim znane „pa pa pa…”. W Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Bogate siła jest jeszcze większa, bo towarzyszą jej mażoretki, które swoim taneczno-marszowym, charakterystycznym układem uświetniają orkiestrowe granie. Teraz grupa chce jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoje występy. Dziewczyny marzą o profesjonalnych strojach. My, możemy im pomóc.

 

Mażoretki czyli grupa taneczna działająca przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Bogate mogą pochwalić się już swoim całkiem przyzwoitym stażem. Istnieją bowiem już od 2007 roku.

– Prowadziła je wspaniała instruktor pani Małgorzata Bandurska. Od 2020 roku przejęłam grupę i od tamtej pory działamy wspólnie – mówi nam Martyna Sekuna, która sama zespół darzy niezwykłym sentymentem. – Sama kiedyś przez wiele lat tańczyłam jako mażoretka, następnie jako tamburmajorka i obecnie od 17 lat jako klarnecistka w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Bogatem – wyjaśnia.

Grupa taneczna liczy dziś ponad 20 osób, w wieku od 6 do 15 lat. – Występujemy na uroczystościach gminno-parafialnych oraz powiatowych. Na co dzień spotykamy się raz w tygodniu w Świetlicy Wiejskiej w Wielodrożu. Zaczynamy od rozgrzewki, a następnie od przypomnienia układów oraz nauki nowych – mówi nasza rozmówczyni.

Dziewczynki marzą o profesjonalnych strojach. Obecnie występują w odzieży zakupionej przez rodziców. Profesjonalny strój mażoretkowy kosztuje w granicach 500 – 600 zł. Do tego dochodzą buty, które również do najtańszych nie należą. Ich koszt to około 300 złotych.

W ubiegłym roku Martyna Sekuna wraz z sołtyską Katarzyną Kopką wspólnie zdecydowały o założeniu stowarzyszenia. W ten sposób zyskały możliwość jeszcze lepszego wspierania działań na rzecz miejscowości Bogate. Teraz poprzez stowarzyszenie Bogate serca, postanowiły założyć zbiórkę i spełnić marzenia młodych mażoretek.

My zaś, wpłacając na zbiórkę możemy wspomóc, tę wyjątkową w powiecie przasnyskim, grupę taneczną. Zachęcamy!

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments