Matematycy z Krzynowłogi Małej przystąpili do olimpiady „Leon”

W środę, 27 marca, 20 uczniów z klas IV – VIII z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Krzynowłogi Małej wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ,,Leon’’ – sesja wiosenna.

 

– Jego celem jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie – wyjaśnia Centrum Rozwoju Edukacji w Kunowicach.

Olimpiada matematyczna, w której wzięli udział krzynowłoscy uczniowie ma formę testu z zadaniami otwartymi i zamkniętymi.

.- Podczas 45 minut uczniowie rozwiązywali różne zadania z podziałem na kategorie wiekowe. Miejmy nadzieję, że wyniki, które poznamy w czerwcu będą satysfakcjonujące dla każdego z uczestników konkursu. Trzymamy za wszystkich kciuki – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments