Makrama w kolorach flagi i prawie 200 biało – czerwonych tulipanów – na przasnyskim rynku odbywały się warsztaty

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. O przygotowanie do świąt zadbały przasnyskie biblioteki: Miejska Biblioteka Publiczna i Biblioteka Pedagogiczna. W czwartek, 27 kwietnia na rynku miejskim rozstawiły namioty, pod którymi odbywały się biało – czerwone warsztaty.

 

Dzieci odwiedzające stoisko Miejskiej Biblioteki Publicznej chętnie brały udział w loterii. Do wygrania były upominki w biało – czerwonych barwach stworzone przez panie z Klubu Rękodzieła. Dorośli zaś wspólnie tworzyli makramę w kolorach flagi.

Na stoisku Biblioteki Pedagogicznej z kolei, można było stworzyć biało – czerwone tulipany z papieru. Tych uczestnikom udało się zrobić prawie 200.

– Dziękujemy wszystkim osobom odwiedzającym nas w ten przepiękny dzień: przedszkolakom, uczniom, nauczycielom oraz mieszkańcom Przasnysza, a także wspaniałej i pomocnej ekipie Muzeum Historyczne w Przasnyszu – relacjonują organizatorzy.

 

Plenerowe warsztaty „Święto Flagi” były doskonałą okazją do zaprezentowania nowego namiotu Biblioteki Pedagogicznej zakupionego w ramach projektu „SPA – Strefa pasji i aktywności” z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments