KS Orzyc Chorzele z dotacją 100 tys. zł od gminy

2 marca, burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska podpisała umowę z przedstawicielami Klubu Sportowego Orzyc Chorzele dotyczącą przekazania na rok 2023 dotacji w wysokości 100 000 złotych.

 

W istniejącym od 1946 roku klubie czynnie trenuje ok. 100 osób – dorosłych, dzieci i młodzieży. Klub stale się rozwija i poszerza swoją ofertę upowszechniania sportu i zdrowego stylu życia. Cały czas otwarty jest na chętnych.

Zadanie, na które zostanie wykorzystana dotacja nosi nazwę „Sport to zdrowie – współzawodnictwo sportowe sposobem na krzewienie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych”. Tym samym możliwa będzie, na odpowiednim poziomie, organizacja zajęć i zawodów sportowych, udział w nich, realizacja programów szkoleniowych dla uczestników, czy zakup sprzętu.

 

– To kolejne zadanie realizowane na terenie Gminy Chorzele w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu. Przekazana dotacja ułatwi i zwiększy dostęp do czynnego uprawiania sportu, a cele programu zachęcą dzieci, młodzież oraz dorosłych do aktywnego spędzania czasu, zdrowego stylu życia oraz będą uczyły zasad fair play – informuje Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments