Koncepcja Miejsko-Powiatowego Domu Kultury w Przasnyszu coraz bliżej.

Dziś w godzinach popołudniowych miało miejsce robocze spotkanie burmistrza Przasnysz Łukasza Chrostowskiego i przewodniczącego rady powiatu Pawła Szczepkowskiego. Spotkanie trwało około godziny.

W gabinecie włodarza miasta obaj panowie rozmawiali o kierunkach rozwoju miasta i powiatu. Czas w dużej mierze wypełniła rozmowa o możliwych wspólnych inwestycjach. Największą uwagą cieszył się Miejski Dom Kultury. Miasto wraz z powiatem mają wspólna wizję remontu i funkcjonowania tego obiektu. Dlatego bardzo realna staje się koncepcja powołania Miejsko-Powiatowego Domu Kultury w Przasnyszu z prężnie działającym kinem. Panowie dyskutowali także o Szkole Muzycznej na terenie Przasnysza, a także o możliwościach dotyczących budowy basenu. W tej sprawie ma odbyć się spotkanie w szerokim gronie ze starostą i wicestarostą. Konsultowane i omawiane będą wspólne rozwiązania, które mają nas przybliżyć do powstania w Przasnyszu upragnionego obiektu.

Panowie wspólnie przyznali, że współpraca pomiędzy miastem, a powiatem układa się świetnie i wspólnymi siłami można zdziałać dużo więcej. To dobry prognostyk na przyszłość. Wzajemne zrozumienie samorządów jest elementarne w rozwoju każdego regionu. Oprócz wspomnianych tematów burmistrz i przewodniczący rady powiatu rozmawiali na tematy gospodarcze dotyczące całego regionu przasnyskiego. Ważnym elementem były także mniejsze inwestycje. Kolejne spotkanie obu panów już wkrótce.

M.Jabłońska

 


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments