Kolejna rozprawa przasnyskiej aktywistki już w czwartek

Trwa proces przasnyskiej aktywistki Justyny Wydrzyńskiej. W najbliższy czwartek, 14 lipca odbędzie się kolejna rozprawa.

 

Przasnyszanka została oskarżona o „pomocnictwo w aborcji”. Grozi jej do 3 lat więzienia. Mąż kobiety, której Justyna Wydrzyńska udostępniła tabletki poronne, zawiadomił policję. Ta skonfiskowała tabletki i wszczęła postępowanie.

W piątek, 8 kwietnia w Sądzie Okręgowym Warszawa – Praga ruszył proces aktywistki. Wcześniej kobietę wsparło wiele osób oraz instytucji. Do polskiego rządu wezwanie natychmiastowego wycofania wszystkich zarzutów wobec Justyny Wydrzyńskiej wystosowało 90 europosłów. Do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry swoje stanowisko przesłała także Międzynarodowa Federacja Ginekologii i Położnictwa, Międzynarodowa Federacja Ginekologów i Położników FIGO.

 

8 kwietnia odbyła się pierwsza rozprawa sądowa, na której Justyna złożyła zeznania. W procesie uczestniczył przedstawiciel Ordo Iuris, który miał reprezentować interes społeczny. Na sali rozpraw nie stawiła się kobieta, której przasnyszanka wysłała leki. Sprawa została odroczona.

Najbliższa rozprawa odbędzie się w czwartek, 14 lipca o godz. 9:30 w Sądzie Okręgowym Warszawa – Praga. Ma na niej zeznawać kobieta, która otrzymała tabletki poronne oraz jej mąż. Sprawa prawdopodobnie będzie miała charakter niejawny.

W obronie oskarżonej do warszawskiej prokuratury wpłynęło ponad 3 tysiące e-maili oraz ponad tysiąc pism z całego świata.

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiedzon
Wiedzon
1 miesiąc temu

Do.. bać MAXA !!!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Wiedzon

Księża tej najgłośniej krzyczą o pedofilii i homoseksualizmie. A później wychodzi, ile mają za uszami.

Nie sądź, abyś nigdy nie był sądzony.

SzkolaCiemnosci
SzkolaCiemnosci
1 miesiąc temu

Pietja sam wiesz kto od was implantuje zbokuf w kosciele a pozniej sadzisz efekty pracy z waszego potwurka?? „Dobrym uzupełnieniem książki Michaela S. Rose’a będą wspomnienia wpływowej działaczki Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych Belli V. Dodd, która zeznając w 1953 r. pod przysięgą w amerykańskim Senacie stwierdziła, że komuniści wprowadzili do seminariów ponad 1000 mężczyzn, w tym homoseksualistów. „W latach trzydziestych wprowadziliśmy tysiąc stu mężczyzn do kapłaństwa, aby zniszczyć Kościół od wewnątrz. Chodziło o to, aby ci ludzie zostali wyświęceni, a następnie wspięli się po drabinie wpływów i władzy jako prałaci i biskupi”. Wśród nich mieli być m.in. homoseksualiści. Bella V. Dodd,… Czytaj więcej »

Przasnyszanka
Przasnyszanka
1 miesiąc temu

Czy ta pani zamiast za aborcją nie powinna opowiadać się raczej za edukacją i antykoncepcją? Wiedza jak uniknąć niechcianej ciąży eliminuje problem aborcji (poza medycznymi wyjątkami) Mam wrażenie że ta pani koniecznie chce zaistnieć, w każdym możliwy sposób

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Przasnyszanka

A gdzie u nas masz edukację seksualną i antykoncepcję? U nas dzieci się uczą o facecie, co chodził po wodzie. A później się okazuje że wiedza na te tematy jest zerowa. Czytałem niedawno wywiad z seksuologiem na temat świadomości nastolatków. Można się za głowę złapać.

Przasnyszanka
Przasnyszanka
1 miesiąc temu

Dokładnie o tym napisałam, o różnicy między tym jak jest a jak być powinno, trzeba czytać ze zrozumiem

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Przasnyszanka

Tylko czy edukacja seksualna jest rolą tej pani? Czy też powinien się zająć tym towarzysz Czarnek?

SzkolaCiemnosci
SzkolaCiemnosci
1 miesiąc temu

cos opowiedz o historii tej edukacji na swiecie przez cale 20 stuleci nowej ery. Jak sie rozwijala w szkolach?

jak poglebiano wiedze i edukowano?

jak kontrolowanie zaludniano ziemie i kto tym kierowal, kontrolowal?

No i dlaczego europa byla niedorozwinieta w tej edukacji skoro w chinach, indiach, afryce miliardy ludzi porodzilo bez zadnej edukacji

SzkolaCiemnosci
SzkolaCiemnosci
1 miesiąc temu

kuhva,

to jak dzieci rodzily sie cale 20 stuleci bez tej edukacji na swiecie??

no moze z wyjatkiem Indii gdzie na ich obiektach sakralnych widnieja zboczone rzezby , ktore Pietja zapewne zinterpretowalby jako edukacje kamasutry lub po naszemu polrnoli

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

Trzymamy kciuki za Panią, powodzenia!!!

Cornellia
Cornellia
1 miesiąc temu

Polecam obejrzeć na yt kanał 7 metrów pod ziemią. Ta Pani udziela tam wywiadu i wszystko wyjaśnia

michał
michał
1 miesiąc temu

PiS z klerem zgotował kobietom piekło!

SzkolaCiemnosci
SzkolaCiemnosci
1 miesiąc temu
Reply to  michał

Tabletki wczesno poronne zapewne zostana juz na zawsze wiec sie nie wypowiem, ale tzw. magiczna aborcja to zwykle rzeznickie rozprucie, zmiazdzenie , powyrywanie konczyn malucha w lonie matki lub na zewnatrz.

Nie ma co to wiecej dorabiac filozofii.

Sa drastyczne filmiki pokazujace to rzeznickie usmiercanie a pozniej skladanie do kupy wszystkich czesci ciala niemowlakaczy abyy wszystko zostalo wyciagniete.

To video filmik jest przerazajacy!!

do tego stopnia ze wykasowalem link do niego

don
don
1 miesiąc temu

Aborcja jest grzechem ciężkim, antykoncepcja też, wyjaśniam katolikom tu piszącym. Dlaczego? To łatwo wywnioskować z Pisma Świętego i nauczania Kościoła, popierający poglądy tej Pani, a uważający się za wierzących, niech się zreflektują, co piszą, albo przyznają do niewiary.