Kolejna rozprawa Justyny Wydrzyńskiej. W sądzie zeznawała kobieta, która przyjęła tabletki od przasnyszanki

W poniedziałek, 6 lutego odbyła się kolejna rozprawa aktywistki Aborcyjnego Dream Teamu, Justyny Wydrzyńskiej. Przed sądem zeznawała kobieta, której przasnyszanka dostarczyła tabletki poronne. Wyrok znów nie zapadł.

 

Kolejna rozprawa oskarżonej o pomocnictwo w aborcji Justyny Wydrzyńskiej z Aborcyjnego Dream Teamu znów zakończyła się bez wyroku. 6 lutego na sali sądowej pojawiła się kobieta, która przyjęła tabletki poronne od aktywistki. Na czas jej przesłuchania, a także innego świadka, Sąd wyłączył jawność rozprawy. Trwało to ok. 2,5 godziny.

Wcześniej, zanim doszło do przesłuchania, złożono wnioski o wyłączenie Ordo Iuris jako strony społecznej. Adwokat Justyny Wydrzyńskiej argumentował, że organizacja miała bezprawnie ujawnić dane osobowe kobiety (która otrzymała od przasnyszanki środki poronne) na profilu Facebook. Przedstawiciel organizacji przekonywał, że była to pomyłka pracownika. Sąd nie uwzględnił wniosku, a organizacja pozostała w sporze stroną społeczną.

 

Rozprawa zakończyła się bez wyroku – jedna z osób podczas przesłuchania zasłabła i trzeba było odroczyć sprawę. Następny termin – 14 marca 2023.

– Ania złożyła zeznania, za co jesteśmy jej niesamowite wdzięczne. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem jej siły; jest dla nas symbolem bohaterstwa i woli walki o siebie w najcięższych momentach swojego życia – napisał po rozprawie Aborcyjny Dream Team.

– Okazało się, że Ania nie stawiła się na wcześniejszej rozprawie i  nie odebrała wezwania do stawiennictwa gdyż odebrał je za nią jej przemocowy były, fałszując jej podpis. Sędzia powiadomiła właściwe organy o możliwości popełnienia przestępstwa. Sąd ujawnił również fakt, że z powodu agresywnych zachowań mężczyzny rodzinie założona została Niebieska Karta – dodaje organizacja.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Malgo
Malgo
1 miesiąc temu

Wstyd ,aby tyle czasu trwała rozprawa sądową, już dawno powinna być ukarana nie jest lekarzem aby decydować

jak
jak
1 miesiąc temu
Reply to  Malgo

Tak ci bardzo na tym zależy malutki człowieczku?

Malgo
Malgo
1 miesiąc temu
Reply to  jak

Bardzo ,nikt nie karze ci zachodzić w ciążę i zabijać

Robert
Robert
1 miesiąc temu

Nie decydowała , pomogła i miała do tego prawo. Twój światopogląd nikogo tu nie interesuje. Żyjesz to daj żyć innym i decydować o sobie. Zajmij się ofiarami katabasów w sutannach. Nie masz prawa do wchodzenia komuś w butach w jego życie. Kolejny inkwizytor. Robert D.

Robert
Robert
1 miesiąc temu

Brawo Justyna !!!. Trzymaj się. Żeby te minusy nie przysłoniły wam plusów. Czy powiat Przasnysz nie jest na mapie nienawiści ?. Jest !!!. No ale włodarzem jest Pan który mimo wielu starań nie dostał się do Sejmu , Senatu i trzyma z kim trzyma. Świat idżie do przodu i się zmienia. A światopogląd władz powiatu ten sam. Bardzo bym chciał otrzymać dotację na zakup WILLY w Jastarni . Nie wiele. Robert D.

kmac
kmac
1 miesiąc temu

Tak jest jak rządy nad prawie 40 milionowym narodem przekazuje się w ręce nieudaczników i aferzystów, którzy swoimi poglądami cofnęli by Nas najchętniej do średniowiecza.

Jagiełło
Jagiełło
1 miesiąc temu

Obyś z trójaka wyrwała Justa

Jagiełło
Jagiełło
1 miesiąc temu

Zajedziesz , 3 lata. To będzie szacun w dream teamie

Lichoradek
Lichoradek
1 miesiąc temu

Dla morderców kara śmierci.

imie
imie
1 miesiąc temu

aborcja to morderstwo bezbronnego dziecka.

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  imie

Aborcja to prawo ,a nie przymus , to wybór czasami dramatyczny , ale dozwolony. Dlaczego w tym smutnym kraju kobiety nie chcą zachodzić w ciąże. To dopiero jest pytanie???. Robert D.