Kolejna przysięga mazowieckich terytorialsów za nami

W ostatnią niedzielę kwietnia, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” powiększyła swoje szeregi. Uroczystość odbyła się na terenie jednostki wojskowej ciechanowskiej Brygady. Była to trzecia w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy OT.

 

W niedzielę na placu apelowym jednostki wojskowej w Ciechanowie kolejni żołnierze – ochotnicy złożyli uroczystą przysięgę wojskową. W obecności licznie zgromadzonych rodzin żołnierzy oraz gości, na sztandar Brygady przysięgało tym razem 24 ochotników z Północnego Mazowsza. Ukończyli oni z powodzeniem 16 – dniowe szkolenie podstawowe i niebawem rozpoczną służbę w jednym z czterech batalionów 5 MBOT, rozlokowanych w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach oraz Zegrzu Płd.

Wśród nowo zaprzysiężonych żołnierzy, którzy wywodzą się z różnych środowisk zawodowych i  grup społecznych, jest m.in. kierowca, student, budowlaniec, prawnik, programista, mechanik oraz logistyk.

 

– Dla nas to bardzo ważny dzień. Przysięga wojskowa nowych żołnierzy, to zwiększenie potencjału Brygady, zwiększenie ilości żołnierzy. To pokazuje, że wciąż cieszymy się dużym zainteresowaniem, rośniemy w siłę, nasze możliwości są coraz większe. A co najważniejsze, cieszy mnie fakt, że młodzi ludzie garną się do wojska i chcą służyć Ojczyźnie.  – powiedział po ceremonii płk dr Paweł LECH, dowódca 5MBOT.

Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defiladą pododdziałów. Maszerującym w defiladzie przygrywała Orkiestra Wojskowa z Siedlec.

Była to trzecia w tym roku i 34 przysięga wojskowa w historii 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”. Kolejna przysięga zwieńczy 16 – dniowe szkolenie w ramach projektu „Wakacje z WOT”, skierowanego przede wszystkim do uczniów, którzy ukończyli 18 rok życia, studentów oraz nauczycieli.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaco
Jaco
7 miesięcy temu

Ku chwale Jarosława.