Kolejna akcja Obywatelskiego Konwoju Humanitarnego Przasnysz zakończona sukcesem

– Zaangażowaliśmy przasnyskie i okoliczne szkoły w zbiórkę podstawowych artykułów żywnościowych, które w przyszłym tygodniu pojadą do Charkowa i pomogą najbardziej potrzebującym przetrwać ten bardzo trudny czas – poinformował Obywatelski Konwój Humanitarny Przasnysz.

 

Wolontariuszom udało się zebrać setki kilogramów ryżu, kasz, pasztetów, konserw i wielu innych produktów.

– Kolejna akcja dotyczyła prac plastycznych, wykonanych przez dzieci z klas I-III, z oddziałów przedszkolnych oraz przez dorosłych. Prace zostaną wystawione i sprzedawane podczas koncertu charytatywnego Afera w Łomiankach 5 maja. Cały dochód z koncertu i sprzedaży prac zasili ukraińskich Ratowników Medycznych. Bądźcie tam z nami, darmowy transport z Przasnysza zapewniony. Zebraliśmy ponad 150 przepięknych, wzruszających prac. To niesamowite i poruszające, jak dzieci widzą wojnę i jak pragną pokoju. Jako dorośli często nie zdajemy sobie z tego sprawy… Doceniajmy to, co mamy – podsumowali.

 

W akcję zaangażowane były: Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Przasnyszu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Przasnyszu, Liceum Ogólnokształcące im KEN w Przasnyszu, Szkoła Podstawowa w Bogatem, Szkoła Podstawowa w Nowej Krępie, Oddział Przedszkolny „b” w Starej Krępie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Przasnyszu, Dom Pomocy Społecznej w Przasnyszu przy ul.Ruda 1, Szkoła Podstawowa nr 2 w Makowie Mazowieckim, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu, Przedszkola miejskie w Przasnyszu, Językowe Przedszkole The Academy of Smurfs, Szkoła Językowa Interclass w Przasnyszu, Zespół Szkół nr 2 w Ciechanowie.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gras
Gras
7 miesięcy temu

A co z dziadkami przymierającymi głodem na polskim Mazowszu 😂 kto im da pasztetu i ryżu ? Przecież oni są bardzo biedni …

Maxx
Maxx
7 miesięcy temu
Reply to  Gras

Jest pomysł na rozwiązanie tego problemu. Po zapłaceniu rachunków i odłożeniu na węgiel, dziadkom nic nie zostanie, więc przyszłej wiosny już ich nie zobaczymy.