Kolejka wąskotorowa po raz kolejny idzie pod młotek

Gmina Krasne powtórnie ogłosiła przetarg na sprzedaż taboru Mławskiej Kolei Dojazdowej, który jest rozlokowany w Przasnyszu, Mławie, Makowie Mazowieckim oraz w Krasnem.

 

Wagony oraz lokomotywa, które są przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Urząd Gminy Krasne od lat niszczeją. Ich sprzedaż może okazać się szansą na renowację. Swoją ofertę na kupno zabytkowej kolejki, w formie pisemnej, można złożyć do Urzędu Gminy Krasne do dnia 19 października 2021 roku.

Przedmiotem sprzedaży są:

  1. Lokomotywa spalinowa Lxd2 (nr PKP 343) produkcji rumuńskiej, przedmiot przetargu zlokalizowany przy ul. Brackiej 9A w Mławie. Ruchomość wpisana do rejestru zabytków pod nr B-586. Cena wywoławcza to 30.000,00 zł brutto.
  2. Wagon osobowy Bxhpi produkcji rumuńskiej FAUR, datowanie 1984 r.. Ruchomość zlokalizowana przy ul. Leszno w Przasnyszu. Cena wywoławcza to 12.000,00 zł brutto.
  3. Wagon osobowy Bxhpi produkcji rumuńskiej FAUR, datowanie 1984 r.. Ruchomość zlokalizowana przy ul. Brackiej 9A w Mławie. Ruchomość wpisana do rejestru zabytków pod nr B-587. Cena wywoławcza to 20.000,00 zł brutto.
  4. Wagon platforma 4 osiowa serii Pddxh, datowanie 1956r.. Ruchomość zlokalizowana przy ul. Brackiej 9A w Mławie. Ruchomość wpisana do rejestru zabytków pod nr B-590. Cena wywoławcza to 6.000,00 zł brutto.
  5. Wagon platforma 4 osiowa serii Pddxh, datowanie 1956r.. Ruchomość zlokalizowana przy ul. Kolejowej w Krasnem. Posiada Kartę ewidencji ruchomych zabytków techniki. Cena wywoławcza to 6.000,00 zł brutto.
  6. Pług odśnieżny typ 802S. Ruchomość zlokalizowana przy ul. Kolejowej w Krasnem. Posiada Kartę ewidencji ruchomych zabytków techniki. Cena wywoławcza to 25.000,00 zł brutto.
  7. Wagon transporter typ Tw6. Ruchomość zlokalizowana jest przy ul. Kolejowej w Krasnem. Na ruchomości zostało wszczęte postępowanie w sprawie wpisu do rejestrów zabytków . Cena wywoławcza to 9.000,00 zł brutto.
  8. Wagon transporter typ Tw6. Ruchomość zlokalizowana przy ul. Słoniawskiej w Makowie Mazowieckim. Na ruchomości zostało wszczęte postępowanie w sprawie wpisu do rejestrów zabytków. Cena wywoławcza to 9.000,00 zł brutto.

 

Mamy nadzieję, że znajdzie się ktoś kto spróbuje uratować od zniszczenia i dewastacji zabytek Północnego Mazowsza.

 

 

 

j.b.

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 dni temu

Czy oni naprawdę uważają, że ktoś będzie chciał kupić wielką kupę złomu za 30.000 zł? Takie deale to tylko Sasin z Morawieckim robią, ale w tym wypadku to nie będzie z czego odpalić działki.

mała
mała
6 dni temu

Rudy to dopiero Polskę chciał sprzedać w Brukseli… a TY robisz za jego parobka

Kazio
Kazio
6 dni temu
odpowiada  mała

Ocenia innych własną miarką, jego idolem pewnie jest np. Sławomir Nowak

paweł
paweł
4 dni temu
odpowiada  Kazio

za to teraz raj…. nowe fabryki na każdym kroku. Miliony aut elektrycznych w kraju. Macie paliwo powyżej 6zł (przy cenie na giełdzie 80$ za baryłkę) tak wiem, za Tuska była po 5,80 ale… baryłka kosztowała wtedy powyżej 100$ a kurduplowaty poseł z zepsutymi zębami i łupieżem biegał i krzyczał, że wystarczy obniżyć akcyzę tylko trzeba mieć… odwagę.

p-sz
p-sz
7 dni temu

Stoi na stacji lokomotywa,
stoi rdzewieje ,wandali przybywa.
Ciężki los ma ta stara balbina.
Czy ją ktoś kupi?to jakaś kpina.

podpis
podpis
6 dni temu

Typowe dla polski solidarnościowej to doprowadzenie do ruiny, aby potem sprzedać/kupić za grosze.