Kierowca Opla nie dość, że był pijany, to jeszcze nie posiadał prawa jazdy. Odpowie za swoje zachowanie przed sądem

W miniony piątek mundurowi z komisariatu w Myszyńcu, w miejscowości Surowe zauważyli osobowego Opla, którego styl jazdy wskazywał na to, że za kierownicą może znajdować się pijany kierowca.

 

– Samochód marki opel prowadził 24 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że ma on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu – informuje Tomasz Żerański, rzecznik KMP Ostrołęka.

Jednak to nie wszystko, sprawdzenie go w policyjnej bazie danych wykazało, że nie posiada on prawa jazdy.

– Niebawem bezmyślny kierowca odpowie za swoje zachowanie przed sądem, czeka go teraz wysoka odpowiedzialność karna i finansowa – dodaje.

 

Policja przypomina: „Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji”.

– Apelujemy jednak nie tylko do kierowców, ale również do świadków takiego zachowania. W sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę pojazdu, powinniśmy podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania! Gdy uniemożliwienie kierującemu dalszej jazdy jest niewykonalne, powinniśmy niezwłocznie zawiadomić Policję – piszą funkcjonariusze.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments