Katarzyna Glinka z przasnyskiego KEN-a laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej

Katarzyna Glinka z przasnyskiego „Ken-a” została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Uczennica została sklasyfikowana na V miejscu.

 

– Kasia została sklasyfikowana na V miejscu i, co również ważne, okazała się najlepszą specjalistką w zakresie swojej specjalności, czyli historii XIX wieku! Czas włożony w naukę zdecydowanie się opłacił. Tytuł laureata w tej olimpiadzie gwarantuje 100% z matury rozszerzonej, ocenę celującą na świadectwie z historii oraz preferencje w przyjęciu na wiele kierunków studiów na renomowanych polskich uczelniach – informuje szkoła.

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedmiotowa olimpiada organizowana od 1974 r. przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Komitet Główny Olimpiady Historycznej przy finansowym wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki oraz Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

 

W finale konkursu udział wzięło aż 101 osób z całego kraju, którzy zostali wyłonieni we wcześniejszych etapach rywalizacji. Opiekunem merytorycznym Katarzyny jest dr Radosław Waleszczak.

– Podczas finału olimpiady, rozgrywanego od 25 marca do 2 kwietnia w Warszawie i Gdańsku, uczniowie pisali pracę pisemną, przygotowali analizę tekstu źródłowego oraz zdawali wyczerpujące egzaminy ustne z wiedzy z wybranej specjalności. Jurorzy zgodnie podkreślili bardzo wysoki poziom tegorocznej edycji konkursu – dodaje przasnyskie LO.

Zaprezentowana fotografia przedstawia dr Radosława Waleszczaka wraz z innymi uczestnikami olimpiady.

– W tym gronie oprócz Kasi jest Robert Walterski, laureat z ubiegłego roku, a także  nasz sor Michał Wiśnicki, który dotarł do tego etapu jako uczeń jeszcze w 1998 roku pod okiem zacnego sora Radka – dodaje LO.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
1 rok temu

Brawo. Gratulacje!

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Gratulacje dla uczennicy i wyjątkowego nauczyciela. Sorze dużo zdrowia!