Kajaki, leżaki i budki z lodami w przasnyskim Parku Miejskim.

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na dzierżawę fragmentu Parku Miejskiego im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu. Ma tam powstać strefa relaksu dla mieszkańców miasta.

 

Urząd Miasta w Przasnyszu ma zamiar w ciągu najbliższych kilku dni ogłosić krótkoterminowy przetarg na wydzierżawienie fragmentu Parku Miejskiego im. Tadeusza Kościuszki. Władzom miasta zależy, aby w czasie najbliższych miesięcy wakacyjnych powstała tam tak zwana mini strefa relaksu z budką na lody, watą cukrową i leżakami. To jednak nie wszystko. Trwają rozmowy, aby na rzece Węgierce komercyjnie wynajmować kajaki podczas lipcowych i sierpniowych weekendów.

– Widząc jak wiele młodych mieszkańców przebywa na co dzień w Parku Miejskim chcemy ubogacać jego przestrzeń. Stąd wziął się pomysł i próba zainteresowania prywatnych podmiotów do aktywności na terenie Parku. Spacer umilony przepływem kajakami, zjedzeniem lodów, poleżeniu na leżakach i karmieniem kaczek. To idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Wierzę, że w przetargu wezmą udział chętni przedsiębiorcy. Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w tym tygodniu. Zainteresowanych UM prosi o wypatrywanie szczegółów dotyczących dzierżawy terenu – poinformował nas Łukasz Chrostowski, burmistrz miasta Przasnysz.

W ciągu ostatnich dni trwały liczne przygotowania, aby teren w parku zachęcał do jego odwiedzania. Koszono trawy, oczyszczono rzekę, a teren został objęty całodobowym monitoringiem.

 

w.b.


 

guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ktoś
ktoś
1 rok temu

Może wreszcie COŚ w temacie rozrywki w Przasnyszu.Narazie jeszcze nie widzimy ale oby chociaż to wypaliło.

Stefan
Stefan
1 rok temu

Dlaczego po wejściu na stronę wyskakuje link do głosowania na Adriana. Coś chyba nie tak. Chyba że MOCHERY odpowiadają za strony na infoprzasnysz.

kasia
kasia
1 rok temu
odpowiada  Stefan

To są reklamy automatyczne Google. Dopasowują się do tego co wcześniej oglądali w internecie czytelnicy.

Mati
Mati
1 rok temu
odpowiada  kasia

I się wydało Stefan ?

Jaco
Jaco
1 rok temu
odpowiada  Stefan

haha samozaoranie Stefana

Jaco
Jaco
1 rok temu

Dlaczego przetarg jest ogłoszony dopiero teraz? Rozumiem, że wakacje przed nami, ale sezon na lody dawno się rozpoczął.

Tomek
Tomek
1 rok temu

Jestem za, ale za równe 3 tygodnie nasza rzeka będzie znowu zarośnięta i kajakami po tych zaroślach nie da się płynąć.
Kolejny rok z rzędu miasto inwestuje 60-70 tyś zł. na 3 tygodnie użyteczności wędkarsko/kajakowej po czym wszystko zarasta…
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czemu nie można zrobić porządnej melioracji od tamy w górę rzeki kosztem 3 lat tego syzyfowego doraźnego wycinania roślinności na 3 tygodnie w roku?

Słowik
Słowik
1 rok temu
odpowiada  Tomek

Mała podpowiedź dla Burmistrza…z Pana możliwościami proszę o utworzenie akcji: “Zagospodaruj Węgierkę – podaruj Amura” ta ryba poradzi sobie z podwodnymi chwastami, problemem roślinności. Jeśli nie ma środków miejskich to może taka akcja wśród mieszkańców? dobra reklama, zachęta, współpraca z kołem PZW, składka, zakup ryb, oficjalne wpuszczenie dla tych, którzy się składkowali w tym celu, później utworzenie młodej szkółki wędkarskiej pod okiem któregoś koła PZW, szkolenia wędkarskie dla dzieci, techniki połowu, możliwość połowu z łódki itd. Trzeba dbać o to co mamy w sercu miasta, ale też pozwolić młodym rozwijać pasję, hobby.

bloo
bloo
1 rok temu

Zastanawiam się ile waty cukrowej da się tam sprzedać aby komuś się to opłaciło ?

bloo
bloo
1 rok temu

Gawrony trochę będą przeszkadzały chyba …

Michalina
Michalina
1 rok temu

Ciekawe ile czasu tam postoją, albo będą siadali na oparciach leżaków i popękają albo pokradną 😉 daleko nie mają, tylko przez “rzeczkę”. Pozdrawiam