Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 17 do 23 sierpnia 2016 r.

19.08.2016 r. godz. 1617

            Pożar prasy rolniczej w Mirowie gmina Przasnysz. W chwili przybycia straży pożarnej prasa rolnicza była objęta pożarem. Ciągnik rolniczy stał obok odpięty przez właściciela od maszyny. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Pożar ugaszono.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległa prasa belująca Lely Welger.

20.08.2016 r. godz. 1315

            Pożar kombajnu zbożowego w Brzozowie Wielkim gmina Krasne. W chwili przyjazdu straży pożarnej palił się kombajn zbożowy stojący na polu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozpoczęli działania gaśnicze i obronne zboża na pniu około 3 ha i słomy. Strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia i ugasili palący się kombajn.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległa komora silnika i komora młocarni.

20.08.2016 r. godz. 1609

            Potrącenie pieszego w Chorzelach przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z Wincentego Witosa. Ratownicy z OSP Chorzele zgłosili, że przy remizie OSP gdzie aktualnie przebywali samochód osobowy potrącił człowieka i udzielają mu pierwszej pomocy. Przybyły zespół pogotowia ratunkowego przewiózł poszkodowanego do szpitala.

20.08.2016 r. godz. 1806

            Pożar kombajnu zbożowego w Krajewie Wierciochach gmina Krzynowłoga Mała. W chwili przybycia straży pożarnej pożarem objęta była komora silnika oraz przekładnie pasowe. Zagrożone było około 2 ha zboża na pniu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili gaszenia pożaru i obrony rosnącego zboża. Pożar ugasili i nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległa komora silnika, zbiornik ziarna, przekładnie pasowe i akumulatory.

23.08.2016 r. godz. 1019

            Zderzenie trzech samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej numer 544 w Klewkach gmina Przasnysz. Jedna osoba poszkodowana przewieziona do szpitala. W chwili przyjazdu straży pożarnej biorące udział w zdarzeniu pojazdy blokowały całkowicie jeden pas ruchu. Podróżujący znajdowali się poza uszkodzonymi samochodami. Jedna osoba zgłaszała dolegliwości, którą zajął się personel medyczny. W pierwszej fazie działań ratowniczych ruch drogowy był całkowicie wstrzymany. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilania elektryczne w uszkodzonych pojazdach i usunęli pozostałości powypadkowe i wyciekłe płyny eksploatacyjne z jezdni.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ tył BMW 3, przód i tył Audi A4, i przód Skody Octavi.

            Ponadto w minionym tygodniu straż pożarna jedenaście razy usuwała gniazda owadów błonkoskrzydłych, które stwarzały zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments