Interwencje przasnyskiej straży – od 15 do 21 lipca 2013 r.

17.07.2013 r. godz. 18:18

Kolizja samochodu osobowego i motocykla w Przasnyszu na ul. Orlika. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z JRG Przasnysz. W zdarzeniu nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Działania ratowników polegały na wstrzymaniu ruchu na ul. Orlika , a następnie na niedopuszczeniu do wycieku etyliny z uszkodzonego motocykla.

19.07.2013 r. godz. 15:22

Zderzenie dwóch samochodów osobowych na ul. Broniewskiego Władysława w Przasnyszu. Po dojeździe zastępów JRG na miejsce zdarzenia stwierdzono, że podróżującym samochodami nic się nie stało. Działania  Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu źródła zasilania we Fiacie Seicento oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

21.07.2013 r. godz. 01:55

            Samochód osobowy marki VW Golf uderzył w ogrodzenie na ul. Mazowieckiej w Przasnyszu. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów JRG stwierdzono, że podróżujący pojazdem oddalili się z miejsca wypadku pozostawiając samochód. Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, zakręceniu zaworu butli z gazem z której ulatniał się propan butan. Następnie przeszukano teren posesji celem odnalezienia ewentualnych uczestników zdarzenia.

 

21.07.2013 r. godz. 11:23

            Wypadek drogowy w miejscowości Chojnowo gm. Czernice Borowe na drodze wojewódzkiej nr 544. W zdarzeniu brały udział 3 pojazdy Opel Corsa, Saab i Opel Astra. W chwili przybycia zastępów JRG na miejscu znajdowała się  Policja i Pogotowie Ratunkowe, które udzielało pomocy medycznej leżącej na jezdni pasażerce Opla Corsy. Pozostałe osiem osób ( w tym trójka dzieci, dziewięcioletnia dziewczynka oraz pięcioletni  i piętnasto miesięczny chłopiec)    podróżujących samochodami znajdowały się poza pojazdami. Ratownicy  JRG zabezpieczyli miejsce zdarzenia udzielili pomocy przedmedycznej dwójce dzieci podróżującej Saabem oraz odłączono akumulatory od instalacji elektrycznej w uszkodzonych pojazdach. Strażacy pomagali również w transporcie poszkodowanej kobiety do śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przyleciał na miejsce wypadku. Podczas prowadzenia działań droga wojewódzka była całkowicie zamknięta.

            Ponadto w minionym tygodniu strażacy czternaście razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych, stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, raz usuwali powalone drzewa z jezdni oraz gasili pożar śmieci w miejscowości Wielodróż gm. Przasnysz.


Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments