II tura „Bitwy o wozy” rozstrzygnięta.

Najwyższa frekwencja w gminach do 20 tys. mieszkańców w II turze wyborów prezydenckich miała miejsce w gminach: Klwów, Szulborze Wielkie i Słupia. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji łącznie 49 gmin otrzyma wóz strażacki.

 

W drugiej turze „Bitwy o wozy” najwyższą frekwencję – 94,61 proc. – odnotowano w gminie Klwów (powiat przysuski, byłe woj. radomskie). Drugie miejsce z frekwencją 89,9 proc. zajęła gmina Szulborze Wielkie (powiat ostrowski, byłe woj. łomżyńskie), a trzecie z frekwencją 86,86 proc. gmina Słupia (powiat skierniewicki, byłe woj. skierniewickie). W żadnej z 49 zwycięskich gmin frekwencja nie była niższa niż 68 proc.

Zgodnie z zapowiedzią wiceministra Pawła Szefernakera, w ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie zwycięskich gmin otrzymają w MSWiA oficjalne promesy na zakup wozów strażackich.

 


 

Źródło gov.pl
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
9 miesięcy temu

Jedno trzeba dobrej zmianie przyznać.
Łeb do interesów to oni mają. To było mistrzowskie posunięcie. Frekwencja wśród wyborców PiSu poszło dzięki temu w górę. Ktoś kto to wymyślił zasłużył na dobrą premię od Adriana.

Erni
Erni
9 miesięcy temu

W gminie Krzynowloga Mała nie było możliwości otrzymania dobrego wyniku. W każdej z komisji (jest siedem) na listach są wyborcy którzy dawno nie żyją oraz ludzie którzy mieszkają za granicą od lat mają tam domy i rodziny. Średnio od 6 Do 12 osób na komisję

Jola
Jola
9 miesięcy temu

Jeżeli jest taki bałagan na listach w Krzynowodze to zatrudnić jeszcze ze dwóch pracowników i niech to uporządkuje

Ja znajoma
Ja znajoma
9 miesięcy temu
odpowiada  Jola

A gdzie są radni nie wiedzą co się dzieje ,to za co diety pobierają za siedzenie wstyd

Jola
Jola
9 miesięcy temu

No i sam sobie odpowiedziałeś na pytanie Za siedzenie