Hufiec ZHP w Przasnyszu prowadzi zbiórkę dla bezdomnych zwierząt. Pomóż psom i kotom ze schroniska w Pawłowie

W czwartki i piątki od 15.00 do 18.30 oraz w soboty od 11.00 do 14.00 trwa zbiórka  karmy i przedmiotów dla bezdomnych zwierząt. Można je przekazać w Domu Harcerza przy ul. Czeladniczej 8 w Przasnyszu. Zebrane przedmioty zostaną przekazane do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie.

 

Akcja rozpoczyna się w czwartek 29 kwietnia i potrwa aż do 8 maja.  Organizatorką jest Dh. Ula z 4 HDK „Wega.

Potrzebne są:

Karmy: karma sucha dla psów dorosłych, karma sucha dla szczeniąt, karma mokra (puszki) dla psów dorosłych, karma mokra (puszki) dla szczeniąt, makaron, ryż, kasza, karma sucha i mokra dla kotów. Lepiej przywieźć mniej karmy, ale lepszej jakości, ponieważ długo podawana najtańsza karma nie służy zdrowiu zwierząt.

 

Potrzebne są także: materiały higieniczne i środki czystości: żwirek dla kotów, kołnierze ortopedyczne i gorsety, podkłady higieniczne, środki opatrunkowe, środki do mycia i dezynfekcji (np. płyn do WC, płyn do mycia naczyń, mydło w płynie).

Przydadzą się również: miski metalowe, koce, ręczniki materiałowe i papierowe rękawiczki jednorazowe, rękawiczki robocze, klatki kennelowe oraz transportery, smycze i obroże, także obroże przeciw pchłom i kleszczom.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments