Gmina Przasnysz. 1750 wniosków o dodatek węglowy wpłynęło do przasnyskiego GOPS-u

Do chwili obecnej do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu wpłynęło 1750 wniosków o dodatek węglowy. Mieszkańcy gminy Przasnysz wnioskują już o pieniądze na inne źródła ciepła.

 

Od 21 września Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przyjmuje wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła.

Dodatek dla gospodarstw domowych przysługuje w przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, czy też piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane pelletem drzewnym, drewnem kawałkowym lub innym rodzajem biomasy oraz kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG lub kocioł olejowy.

 

Dodatek wynosi 3 tys. zł, 1 tys. zł, 500 złotych lub 2 tys. złotych w zależności od zgłoszonego typu ogrzewania. Wnioski można składać do 30 listopada. Jak się okazuje, pierwsze z nich już wpływają do ośrodka.

– W pierwszym dniu obowiązywania ustawy złożono 3 wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu prowadzi również postępowania w sprawach dotyczących wypłaty dodatku węglowego. Do chwili obecnej do GOPS wpłynęło 1750 wniosków – informuje GOPS w Przasnyszu.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
3 dni temu

No fajnie fajnie. Ale bardziej mnie interesuje kiedy wypłaty?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 dzień temu
Reply to  Ryszard

Przecież górników nie szanują tylko im jeszcze świnie podkładają i opinie szargają