Gmina Jednorożec kupiła 12-metrowy maszt. 11 listopada zawiśnie na nim flaga Polski

Gmina Jednorożec brała udział w projekcie „Pod biało – czerwoną”, który zakładał sfinansowanie przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag. Na ten cel gmina otrzymała dotację w wysokości 8 tys. złotych.

 

Akcja, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, miała na celu „zjednoczenie kraju oraz jego mieszkańców we wspólnym celu i uhonorowanie poległych za wolność i niepodległość ojczyzny”.

– Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność ojczyzny poświęcali nasi przodkowie – informują organizatorzy akcji.

 

W Jednorożcu, na Placu Świętego Floriana w październiku pojawił się nowy 12 metrowy maszt. To właśnie na nim 11 listopada zawiśnie biało – czerwona flaga.

– Gmina Jednorożec, dzięki licznym głosom poparcia wyrażonym przez mieszkańców w formie głosowania online (oddano 367 głosów, co stanowi 367% wymaganej liczby głosów) otrzymała dofinansowanie na zakup i montaż masztu z rządowego programu “Pod Biało – Czerwoną”. Nasza gmina otrzymała środki na ten cel w postaci dotacji celowej ze środków budżetu państwa w wysokości 8 tys. złotych – dodaje gmina.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments