Gang Olsena ponownie w Przasnyszu. Włamali się domu, ale zostali z pustymi rękami

W czwartek w Przasnyszu doszło do próby włamania do jednego z domów przy ul. Pukiańca. Złodzieje w biały dzień pokonali drzwi od tarasu i dostali się do wnętrza domu, ale zostali z pustymi rękami, bo interweniował mieszkaniec posesji.

 

– 4 marca o godz. 10.00 w Przasnyszu na ul. K. Pukiańca, nieznani sprawcy po uprzednim wypchnięciu drzwi tarasowych dostali się do wnętrza domu jednorodzinnego. Na szczęście sprawcom nie udało się nic zabrać z uwagi na spłoszenie ich z miejsca przestępstwa przez mieszkańca domu – poinformował rzecznik prasowy KPP w Przasnyszu asp. sztab. Krzysztof Błaszczak.

W sprawie usiłowania kradzieży z włamaniem toczy się postępowanie, a policjanci z pionu kryminalnego pracują nad ustaleniem personaliów niedoszłych złodziei, co pozwoli postawić ich przed wymiarem sprawiedliwości.

Usiłowanie kradzieży z włamaniem jest karane w granicach zagrożenia przewidzianego dla przestępstwa kradzieży z włamaniem, za co grozi pozbawienie wolności od roku do dziesięciu lat. Sąd w przypadku niezrealizowania zamiaru kradzieży może wymierzyć karę łagodniejszą.

 

M. Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments