Dzień Myśli Braterskiej w Jednorożcu [FOTO]

Zuchy i harcerze z Hufca ZHP Przasnysz spotkali się w Jednorożcu, by wspólnie świętować Dzień Myśli Braterskiej – święto przyjaźni.

 

W związku z tym, że 22 lutego przypada harcerski Dzień Myśli Braterskiej, którego celem jest uświadomienie młodym skautom w kraju oraz na całym świecie, że są braćmi i siostrami, bez względu na ich wyznanie, narodowość, czy kolor skóry harcerze z przasnyskiego Hufca ZHP spotkali się w Jednorożcu.

– W wydarzeniu zorganizowanym przez 2. Wielopoziomową Drużynę Harcerską „Liwiec” nie zabrakło takich punktów programu, jak gra terenowa, świeczkowisko czy warsztaty robienia bransoletek przyjaźni. Dodatkowo dh. Zuzanna Żmijewska z 2 Harcerskiej Drużyny Turystycznej „Tibesti” przeprowadziła zajęcia o tematyce ekologicznej, których myślą przewodnią był 6. punkt Prawa Harcerskiego: „Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać” – relacjonuje przasnyski hufiec.

 

Był to także bardzo ważny dzień dla szóstki harcerzy z 1 Harcerskiej Drużyny Ratowniczej „Sanitas”,  gdyż tego dnia złożyli przyrzeczenie harcerskie i tym samym stali się pełnoprawnymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego. Odebrała je pwd. Anna Cesarek.

– Spotkanie zakończyliśmy wspólnym kręgiem i iskierką przyjaźni. Komendantka wydarzenia pwd. Milena Domańska podziękowała drużynom za przybycie, stworzenie prawdziwej harcerskiej atmosfery oraz złożyła życzenia wszystkim zuchom i harcerzom z okazji ich święta. Dziękujemy OSP KSRG Jednorożec za udostępnienie Hufcowi ZHP Przasnysz remizy strażackiej – dodaje hufiec.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments