Duże zainteresowanie przasnyskim żłobkiem. Czy powstanie kolejny?

Na miejski żłobek mieszkańcy Przasnysza czekali bardzo długo. Teraz, gdy trwa nabór, zgłoszono aż 19 maluchów. Jak wcześniej informowaliśmy dostępnych będzie tylko 15 miejsc. Istnieje natomiast szansa, że przy dalszym wzroście zainteresowania powstanie dodatkowy oddział żłobka w Przasnyszu.

Jak informuje Urząd Miasta Przasnysz jeśli wpłynie co najmniej 35 wniosków, po 20 kwietnia, radni będą mogli podjąć uchwałę o realizacji aż dwóch projektów dotyczących żłobka na które Miasto Przasnysz otrzymało dofinansowanie.

Z programu Maluch Plus Miasto Przasnysz otrzymało dofinansowanie na 20 miejsc dla maluchów. Kolejnych 15 miejsc jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, ale w tym przypadku jest warunek, że rodzic po skierowaniu dziecka do żłobka w ciągu pięciu miesięcy musi podjąć pracę. Niemniej należy się spodziewać, że rodzice właśnie po to będą kierować dzieci do żłobka, by móc pracować.

Żłobek ruszy od 1 września 2018 roku. Jeśli zdeklaruje się co najmniej 35 rodziców, powstaną dwa oddziały. Przewidywana lokalizacja to tzw. „mała Jedynka”, czyli SP nr 1 przy ulicy Szkolnej i Miejskie Przedszkole nr 2 przy ul. Świerczewo.


red.

Źródło UM Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments