Darmowe sprawdzenie stanu świateł pojazdu także w Przasnyszu

22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić nie tylko stan, ale także ustawienie świateł w samochodach w ramach kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”.

 

Od 20 października do 15 grudnia Policja będzie prowadziła kampanie pod nazwą „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, która ma uświadomić kierującym jaki wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym ma jakość i stan oświetlenia pojazdów.

– Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych – informuje Komenda Główna Policji.

 

22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić nie tylko stan, ale także ustawienie świateł w samochodach. Wykaz przygotowany przez policję liczy 1300 stacji diagnostycznych biorących udział w kampanii.

 

Darmowe sprawdzenie świateł będzie można wykonać także w naszej okolicy:

  • GODZINA. Kazimierz Godzina – ul. Szosa Ciechanowska 3, 06-300 Przasnysz
  • PPHU Auto Hit – ul. Mazowiecka 18, 06-200 Maków Mazowiecki
  • LOK Ciechanów – ul. Mleczarska 7a, 06-400 Ciechanów

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments