Chorzelscy uczniowie szkolili się na animatorów czasu wolnego

W czwartek, 22 lutego w Zespole Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach został zorganizowany kurs na animatora czasu wolnego. Udział w nim wzięło 30 osób.

 

– Grupa 30 uczniów zainteresowanych zdobyciem dodatkowych kwalifikacji zawodowych szkoliła się z zakresu sztuki animacji czasu wolnego. Od podstawowych technik animacyjnych po zaawansowane strategie integracji z grupą. Kurs daję uprawnienia animatora, czyli dodatkowy zawód a co za tym idzie większą atrakcyjność naszych uczniów na rynku pracy – informuje szkoła.

Po zakończeniu kursu uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę w zakresie organizacji oraz prowadzenia różnorodnych aktywności rekreacyjnych i rozrywkowych.

– Kwalifikacje te otwierają drzwi do pracy w różnych środowiskach, takich jak obozy letnie, ośrodki wypoczynkowe, place zabaw, czy też placówki edukacyjne. Wielu pracodawców poszukuje wykwalifikowanych animatorów do organizacji imprez, urodzin, festynów i innych wydarzeń specjalnych, co może przynieść dodatkowy dochód dla absolwentów kursu – dodaje szkoła.

Pomysłodawcą, jak i koordynatorem tego przedsięwzięcia w był Patryk Szwejkowski.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments