Charytatywny turniej piłki nożnej i festyn dla małego Aleksandra. Zebrano ponad 8 tys. zł

11 września o godzinie 10.00 w Grudusku został rozegrany mecz charytatywny. Dochód z wydarzenia wsparł małego Aleksandra Połuboczka cierpiącego na diplegię spastyczną. Atrakcji nie brakowało.

 

Organizatorami turnieju charytatywnego byli: MKS Ciechanów i OSP Grudusk. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu przasnyskiego Obywatelskiego Konwoju Humanitarnego.

W charytatywnym turnieju piłkarskim udział wzięło 11 zespołów z gmin: Regimin, Ciechanów,  Grudusk, Szydłowo, Przasnysz, Opinogóra Górna i drużyna z powiatu ciechanowskiego. Zwycięzcą turnieju został zespół Panda Projekt.

Nie brakowało dodatkowych atrakcji jak stoiska gastronomiczne i dmuchańce dla dzieci. Na scenie muzycznej wystąpił Kamil Zaręba, Dawid Wiśniewski i Karol Rząp. W sumie podczas całej imprezy organizatorom udało się zebrać 8 tys. 230 zł.

 

Aleksander Połuboczek cierpi na diplegię spastyczną. Choroba ta powstaje w następstwie uszkodzenia centralnego układu nerwowego we wczesnym okresie jego rozwoju. Aleksander jest wcześniakiem, urodził się w 28 tygodniu ciąży. Chorobę u chłopca stwierdzono w wieku 14 miesięcy.

Szansą na poprawę sprawności fizycznej Aleksandra jest intensywna rehabilitacja, indywidualnie dostosowana do potrzeb i możliwości dziecka. Rodzice przymierzają się również do podania komórek macierzystych.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan kowalski
jan kowalski
18 dni temu

Co to nasze państwo jest warte?