Charytatywne andrzejki w Mchowie

Zabawy andrzejkowe to we współczesnych szkołach rzecz naturalna. Ale w szkole podstawowej w Mchowie od niedawna święto to jest łączone z bardzo pożyteczną działalnością. Razem z wróżbami i przepowiedniami zbierano pieniądze na rzecz chorej Natalii Franczak, podopiecznej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Podobna zabawa odbyła się tu już po raz drugi. Podobnie też jak za pierwszym razem przyciągnęła duże grono zarówno uczniów, jak i ich rodziców. Wszyscy chcieli w ten sposób włączyć się w pomoc dla Natalii, która cierpi na porażenie dziecięce i epilepsję.

Środki pieniężne zbierane podczas imprezy andrzejkowej mają zostać przeznaczone na terapię komórkami macierzystymi. Komórki te mają zdolności regenerujące uszkodzone części mózgu i w zamierzeniu mają wpłynąć na poprawę stanu zdrowia Natalii, a nawet wyleczyć ją z epilepsji.

Pieniądze podczas zabawy zbierano m.in. przez sprzedawanie ciasteczek z wróżbami. Te smakołyki przygotowały mamy uczniów ze szkoły w Mchowie. Przeprowadzono także loterię fantową sponsorowaną przez Janusza Florczaka z Hurtowni Ania w Przasnyszu oraz licytację lizaków podarowanych przez Marynę Szymańską z Manufaktury Słodyczy & Kawiarni Magia Karmelu w Kielcach.

W sobotni wieczór uczniowie i ich rodzice bawili się przy dźwiękach muzyki, pysznym poczęstunku i wróżbach andrzejkowych. A że humory uczestnikom dopisywały, zabawa przeciągnęła się aż do wieczora.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do organizacji imprezy i wsparli finansowo akcję charytatywną, dziękują organizatorzy: pomysłodawczyni – nauczycielka języka angielskiego Wioletta Lebioda oraz dyrektor szkoły Halina Sokołowska.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments