Centrum rekreacyjne w Klewkach i remont infrastruktury w Lesznie z dofinansowaniem

W poniedziałek, 22 listopada Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze” poinformowała, że złożone przez Gminę Przasnysz wnioski w ramach naboru dotyczącego budowy i rozwoju obiektów sportowych oraz miejsc rekreacyjno – wypoczynkowych zostały zaakceptowane i tym samym otrzymały dofinansowanie.

 

Pierwszy z wniosków to „Budowa i wymiana elementów infrastruktury w Parku Podworskim w Lesznie”.

– W ramach zadania zakłada się remont z częściową wymianą istniejącej nawierzchni utwardzonej alejek, montaż 4 tablic informacyjno-edukacyjnych o tematyce przyrodniczej, montaż solarnego oświetlenia, montaż pojemników na odpady segregowane oraz miejscowe nasadzenie zieleni – informuje gmina Przasnysz.

Wartość inwestycji wyniesie 99 727,44 złotych, z czego kwota dofinansowania to 44 541 złotych.

 

Drugi z projektów z przyznanym dofinansowaniem nosi nazwę „Budowa centrum rekreacyjnego w Klewkach”. W jego ramach powstanie plac zabaw, stacja naprawy rowerów oraz siłownia plenerowa.

– Operacja ma na celu budowę ogólnodostępnego centrum rekreacyjnego w Klewkach. W ramach projektu planowane jest zagospodarowanie działki gminnej poprzez utworzenie placu zabaw, siłowni plenerowej wraz z dodatkowym elementem, czyli samoobsługową stacją naprawy rowerów – dodała gmina.

Przewidywany koszt zadania to 88 698,78 złotych, z czego otrzymane dofinansowanie wyniosło 44 541 złotych.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments