„Bo gród Przasnysz to miasto moje”- uroczyste obchody nadania praw miejskich

Miasto Przasnysz w tym roku świętuje 595-leice nadania praw miejskich. Z tej okazji przygotowano uroczyste wydarzenie.

 

Stosunkowo niedawno, bo 1 lipca 2022 r. na mapie przasnyskich organizacji pozarządowych, pojawił się nowy byt – „Stowarzyszenie Miejski Chór Męski Przasnysz”. Działając w nowej formule Członkowie Stowarzyszenie postanowili szukać nowych możliwości prezentowania swoich dokonań i potencjału organizacyjnego. W porozumieniu z Burmistrzem Miasta oraz Dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu, postanowiono zorganizować obchody 595. rocznicy nadania Przasnyszowi praw miejskich.

 

Zarząd Stowarzyszenia pomysł ten przekuł na projekt pt.: „…bo gród Przasnysz to miasto jest moje …”, z którym aplikował o wsparcie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Projekt ten zyskał uznanie Zarządu Województwa i uzyskał dofinansowanie. Efektem wspólnych wysiłków będzie „przyjęcie urodzinowe” wydane miastu, na które organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Przasnysza i nie tylko.

Wydarzenie odbędzie się 9 października o godzinie 16.00 w Muzeum Historycznym w Przasnyszu.

 

W programie:

  • koncert w wykonaniu Miejskiego Chóru Męskiego Przasnysz pt. „…bo gród Przasnysz to miasto jest moje…”,
  • promocja komiksu „Młynarz Przaśnik” Rafała Kado,
  • prezentacja fotograficzna „Przasnysz – nasze miasto” Ewy Łukasiak,
  • tort okolicznościowy.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie
nie
1 miesiąc temu

Odrobinkę zmieniając temat, dopiero co był artykuł o szpitalu. Artykuł z dzisiaj z Ostrołęki, o szpitalu tamtejszym : „Zadłużenie ostrołęckiego szpitala wynosi ponad 77 milionów złotych – wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia. Przed 11 laty było to 32-33 miliony, dziś kwota zobowiązań jest już ponad dwukrotnie większa. By spłacić część zobowiązań, potrzebna była pożyczka… Jak wygląda zadłużenie Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce? Z danych MZ wynika, że po pierwszym kwartale 2022 r. dług szpitala w Ostrołęce wyniósł 77 503 494 zł, z kolei zobowiązania wymagalne kształtowały się na poziomie 7 228 897 zł. Dług ostrołęckiego szpitala przez lata znacznie wzrósł.… Czytaj więcej »

nie
nie
1 miesiąc temu
Reply to  nie

A w Mławie też artykuł dzisiejszy :
Zbigniew Terek, dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przyjechał wczoraj specjalnie do Mławy, aby w obecności dziennikarzy zakomunikować oficjalnie, że mławski szpital w związku z wprowadzonymi ustawowymi podwyżkami minimalnego wynagrodzenia w niektórych zawodach medycznych przez najbliższych 10 miesięcy otrzyma dodatkowe środki w wysokości łącznie 3,794 mln złotych.  „

Rysiek
Rysiek
1 miesiąc temu

Co tu świętować, 595 lat temu Przasnysz był bardziej rozwinięty niż obecnie (patrząc z pewnej perspektywy).Dzisiaj należałoby odebrać mu te prawa, dzięki nieudolnym włodarzom.Ale niech tam.

KolejZnika
KolejZnika
1 miesiąc temu
Reply to  Rysiek

Mapa wstydu z zanikajaca siecia linii kolei w Polsce po 1989 roku pbs.twimg.com/media/FcrpJ2-WYAAoerb?format=jpg&name=small podobnie tragicznie w wielkiej Brytani z zanikaniem pbs.twimg.com/media/FcrratUWQAEra3a?format=jpg&name=small z twitter.com/BiuroSET/status/1570324414859980803 Kreski czerwone – odcinki z zawieszonym ruchem pasażerskim (część z tych linii zostało już rozebranych; inne istnieją fizycznie, ale są zamknięte dla jakiegokolwiek ruchu kolejowego; na jeszcze innych prowadzony jest ruch, ale tylko towarowy). (3/7) Kreski zielone – odcinki, gdzie prowadzony jest ruch pasażerski, ale „niekompletny”, tj. np. sam ruch dalekobieżny bez ruchu regionalnego albo pociągi kursujące tylko w weekendy/ wakacje/ wybrane dni tygodnia. (4/7) Jestem zwolennikiem kolei do Przasnysza ale mapki daja duzo do myslenia ….transport… Czytaj więcej »