BLIK zapowiada wprowadzenie płatność odroczonych. Wniosek pozytywnie ocenił już UOKiK

BLIK zapowiedział wprowadzenie w Polsce usługi płatności odroczonych. Dzięki takiemu rozwiązaniu za swoje zakupy zapłacić będzie można nawet 60 dni później.

 

BLIK w Polsce wprowadza kolejne nowości. Jak podaje Polski Standard Płatności, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pozytywnie ocenił wniosek złożony przez kilka polskich banków w sprawie rozszerzenia funkcjonalności BLIK.

Wniosek dotyczył rozszerzenia działalności BLIK o usługę płatności odroczonych w modelu BNPL (Buy now, pay later). Te pozwoliłyby klientom na odroczenie płatności za zakupy o 30-60 dni, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

– Bazując na naszym unikalnym modelu biznesowym i zdobytym dotychczas know-how, mamy ambicję stworzyć nowy standard dla płatności odroczonych. Jednocześnie stawiamy na otwartość rozwiązania dla wszystkich uczestników rynku – dotyczy to nie tylko podmiotów wnioskujących w tej sprawie do UOKiK, ale także pozostałych banków czy agentów rozliczeniowych – przekazał w komunikacie Dariusz Mazurkiewicz, prezes zarządu Polskiego Standardu Płatności.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments